Nový seriál Deníku vám připomene místa, kde velké fotbalové hvězdy začínaly po malých krůčcích blyštivou kariéru. Někdy se ponoříme do už dávných dob, až do poloviny minulého století. Černobílými fotografiemi i postřehy pamětníků se vrátíme na místa, kde se později slavní hráči proháněli jako pětiletí kluci.

V dnešním prvním dílu vás zavedeme do Třeboně. Ano, do jihočeského lázeňského městečka, které leží u rybníka Svět.

Právě od rybníka Svět do světa velkého fotbalu vyrazil Karel Poborský. „On se narodil s míčem u nohy,“ směje se sympatická maminka dlouholetého reprezentanta Marie, která Karlovo počínaní sledovala a podporovala od prvních krůčků.

„Karel Poborský, to je tady v Třeboni pojem, doufám, že ho všichni znají, i když úplně jistý si už třeba u těch nejmenších nejsem,“ říká Petr Skála, bývalý spoluhráč dlouhovlasého, později ostříhaného, ale vždy nechytatelného záložníka. Ten si ve své kariéře zachytal i první ligu, patřil k oporám Dynama České Budějovice, kde se právě s Poborským sešli v jednom týmu.

Legendární lob a brzy i dloubák

V prvním dílu videoseriálu vám připomeneme nejslavnější okamžiky Poborského kariéry - pochopitelně přijde na řadu i legendární lob z Eura 1996.

Někdejší reprezentant, jenž prošel i Manchesterem United, byl po kariéře spjat s mládeží a regionálními akademiemi. „Sport upustil od systému a teď se k tomu složitě vracíme,“ zmínil.

I proto se podíváme na místo, kde úplně poprvé kopl do balonu.

Dozvíte se rovněž to, proč se říká, že Poborský začínal na Bejkárně.

V pořadu Hvězdy v prachu zastavíme čas a ukážeme, jaký byl fotbal dřív. Vrátíme se s vámi třeba o půl století zpátky, někdy i o víc.

A kam se vypravíme v příštím díle? Chtěli bychom vám nabídnout pohled do chatové osady, do níž jezdil na prázdniny malý Toník. Který? Řeč bude samozřejmě o autorovi legendárního vršovického dloubáku a rodákovi z pražských Vinohrad Antonínu Panenkovi.