Oba zmíněné celky sehrají zápas od nuly v náhradním termínu. Stejný nebo podobný osud měly i další duely. Celkem skončilo předčasně nebo vůbec nezačalo šest utkání v krajských soutěžích, převážně tedy na brněnských stadionech.

Nepříznivé počasí ale kromě komplikací některým také přišlo vhod. Fotbalisté Přímětic prohrávali v utkání I. A třídy v Žebětíně po první půli 0:4, kvůli následné bouři druhý poločas nezačal. Přímětickým se naskýtá šance na reparát.

„Uvítali jsme, že zápas přerušili. Jeli jsme do Brna ve dvanácti lidech. Bylo to jen o tom, kolik dostaneme gólů. Teď máme šanci zahrát líp,“ podotkl útočník celku ze Znojemska Jan Kubíček s tím, že s přerušením zápasu souhlasili všichni aktéři.

„Bez ohledu na to, jak jsme hráli, přerušení bylo nezbytné, šlo o zdraví,“ zmínil Kubíček.

Pravidla v podobných případech hovoří jasně, nedokončené zápasy mají stejnou hodnotu jako nezahájená utkání. „Všechny duely musí v náhradním termínu začít od úvodní minuty, za stavu 0:0 a bez ohledu na to, kdy byly přerušeny,“ potvrdil sekretář Jihomoravského krajského fotbalového svazu Josef Dvořáček.

Odkládání zápasu není podle jeho slov v krajských soutěžích ničím výjimečné, kvůli bouřce ale utkání obvykle nepřekládají. „Přerušení kvůli prudkým dešťům nás překvapilo. Ještě víc i vzhledem k tomu, jaké bylo sucho. Většinou překládáme zápasy na konci podzimu kvůli zimě a nevyhovujícímu terénu,“ uvedl Dvořáček.

Odložené duelySvratka Brno – Ráječko (KP)
Bosonohy – Moravský Krumlov (KP)
Bohunice – Start Brno (KP)
Žebětín – Přímětice (I. A)
Svratka Brno B – Lipovec (I. B)
FK Znojmo – Blížkovice (I. B)

Na nových termínech zápasů se musí domluvit kluby navzájem, komise krajského fotbalového svazu zasahuje až v případě neshody. Nová data přitom stanoví ve středu.

Podle Břežného je náhradní zápas pro některé kluby nadbytečná zátěž. „Se soupeřem jsme předběžně dohodnutí na středu 24. října. Je to ale docela nepříjemné, protože nás čeká další anglický týden, kdy musíme odehrát dva zápasy za týden. Už tak máme třeba kvůli krajskému poháru plno. Nedá se ale nic dělat, za situaci nikdo nemůže,“ sdělil Břežný.

Bouřka neřádila jen v Brně. Na Znojemsku zasáhla do programu zápasu I. B třídy mezi FK Znojmo a Blížkovcemi, které ani nezačalo.

Déšť ovlivnil i nadregionální soutěže. Divizní duel mezi Břeclaví a Ždírcem nad Doubravou skončil ve dvaadvacáté minutě za stavu 2:2.