Zkušený devětadvacetiletý gólman hned v úvodu nedělního utkání s Polešovicemi přiznal rozhodčímu Bednářovi, že balon po přízemním centru Hasoně skončil celým svým objemem opravdu za brankovou čarou. „Prostě jsem cítil, že je to tak správné,“ říká skromně opora Jankovic, která má na obdržené brance podíl.

„Soupeř přízemním centrem z boku hledal spoluhráče v šestnáctce. Já jsem si balon nešťastně brnkl do branky. Ještě jsem se vracel, ale balon už jsem lovil půl metru za čarou,“ popisuje okamžik smolař a později také hrdina.

Hlavní rozhodčí Bednář, který měl za asistenty borce z lidu, gól nejprve neuznal. K údivu domácího brankáře nechal pokračovat ve hře. „Byl jsem překvapený, že to nepískl,“ přiznává Remeš. Arbitr přerušil hru asi po další minutě hry a vehementních protestech hostů. „Jenom jsme po sobě mrkli a všechno bylo jasné,“ říká Remeš.

Sportovní gesto ocenili i hosté


„Tohle nebyla hraniční situace. Kdyby balon lízal lajnu, tak by se člověk asi hádal, tady to však bylo jednoznačné,“ přidává. Zbytek jankovického týmu dostal hned v úvodu zápasu pod tlak, po utkání se všichni společně zasmáli.

„Diváky jsem nevnímal, ale náš stoper, který to taky viděl, po mně křičel, abych se nepřiznával,“ líčí se smíchem Remeš, který si za svůj čin zaslouží nějakou cenu. Zda by se stejně zachoval i v mnohem důležitějším duelu a za jiného stavu, nedokáže říct. „V takové situaci jsem byl poprvé,“ přiznává.

Sportovní gesto museli po utkání ocenit i hosté. Vždyť z trávníků se podobné činy vytrácejí. Z hřišť se naopak čím dál častěji ozývá křik a nadávky. Respekt mizí, hrubost má navrch. „Je pravda, že hráči se radši dohadují, než aby pokrčili rameny a uznali pravdu, což je špatně. Vždyť fotbal hrajeme pro radost a pro diváky. Neměli bychom řešit blbosti,“ ví Remeš.

Nejen zkušený gólman byl ale za jednání fair-play nakonec odměněn. Jankovice totiž výsledek bleskově otočily a nakonec Polešovice zdolaly 3:2. Nováček okresního přeboru Uherskohradišťska je po deseti kolech druhý s jednobodovou ztrátou na vedoucí Slavkov. „Samozřejmě jsme rádi, že se nám teď tak daří. Jenom je škoda, že jsme doma prohráli s Nezdenicemi, mohli jsme být první,“ ví Remeš.

O dalším postupu se v Jankovicích zatím nemluví.„Co bude po sezoně, momentálně neřešíme,“ tvrdí zkušený brankář. Poražený finalista okresního poháru si na podzim užívá každý zápas. „Diváci na nás chodí v hojném počtu, za což jim moc děkujeme. Jsme malá parta z malé dědiny,“ připomíná Remeš.

Zatímco v Jankovicích prožívají báječné období, nedaleké Boršice, kde Remeš i s dalšími parťáky v minulosti působil, se řítí do sestupové propasti. „Moc to nesleduji ani noviny nečtu. Co ale pozoruji, z nějakého důvodu tam skončilo hodně hráčů. Podle toho výsledky asi vypadají. Samozřejmě jim to nepřeji,“ dodává Remeš.