Už příští víkend v neděli 9. června sem přijede řada osobností, které se zúčastní akce na oslavu 100 let zdejšího klubu.

„Jsme plni očekávání. Akci jsme připravovali rok a stoletá historie fotbalu v naší obci si jí myslím zaslouží,“ řekl starosta Josef Vodrážka, což je mimochodem také trenér dvou žákovských výběrů. „Oslavu bereme kromě jiného jako poděkování všem těm, kteří se zapsali do stoleté historie fotbalu v Ostřešanech,“ dodal.

Program v obci s novobarokní kapličkou začne ve 13 hodin, celkem jsou v plánu čtyři zápasy.

Na exhibice přijali pozvání Pavel Horváth, Václav Pilař či David Lafata.

Kopačky nazují i známí hokejisté Tomáš Rolinek nebo Martin Kaut.

Právě současná opora Pardubic se nemůže dočkat, až kopne do míče. „Bude pro mě čest si s nimi zahrát,“ vzkázal. Rolinek, kapitán Rolas týmu, na jeho slova navázal: „Fotbal miluju, strašně mě baví a naplňuje, určitě bude „vyprodáno“, jako letos bývalo na Dynamo,“ usmál se s tím, že nemusí dát jediný gól, hlavně když jeho mužstvo vyhraje.

Proti hokejistům se postaví tým Pavla Horvátha. Show a plno gólů, to je, zdá se, jistota. Však také sám bývalý reprezentant, bavič a nyní kouč vyhlásil: „Souboje s „hokejkama“ týmu Tomáše Rolinka budou určitě na krev, takže si budu muset dávat hodně pozor i na jejich bodyčeky,“ usmál se. On se prý prosadí jen za předpokladu, že sudí pískne penaltu. Stoprocentní.

Největší předpoklady na hattrick slibuje účast Davida Lafaty, který ještě hraje kraj za Olešník, byť ne tolik jako dřív. „Zase si zahraju v dresu Sparty,“ nadchl se a na dálku pogratuloval svým nástupcům k obhajobě titulu.