Druhý tým tabulky vyhrál nad posledním 6:1, přičemž o výhře rozhodl v první půli, kterou ovládl 5:0. „Z gólů jsem ani neměl velkou radost. Jsem z Bystrce a mrzí mě, že je na tom Dosta tak špatně, po změně stran ale hosté hráli dobře,“ uvedl k utkání kouč domácích Kugler.

Hosté odolávali favoritovi do devatenácté minuty, než se ve skrumáži zle zorientoval Tomáš Buriánek a poslal míč za záda svého spoluhráče v bráně Jana Herinka. „Do té doby šlo o vyrovnaný zápas. Dalo se s nimi hrát, nebylo to Blansko nebo Lanžhot, kteří vypadali dost silně,“ prohlásil trenér Bystrce Oldřich Janusicza.

Domácí předvedli silnou pasáž především před koncem půle, kdy se prosadili třikrát za tři minuty a duel prakticky rozhodli. „ Zkraje druhého poločasu jsem stáhl ze hry naše opory a poslal tam ostatní kluky. Potom už nám šlo o to, abychom nedostali gól. Jsme tým s nejmenším počtem obdržených branek,“ připomenul Kugler.

Dílčí cíl Slovanu nevyšel. V 79. minutě poslal smolně míč za záda gólmana Jana Zádrapy Tadeáš Zezula a Rosice poprvé po pěti duelech obdržely gól. „Soupeř už trochu polevil,“ glosoval situaci Janusicza, který v šestašedesáté minutě provedl rošádu gólmanů, když Herinka nahradil mezi třemi tyčemi Marek Svoboda.

I přes další jasnou prohru má Bystrc čtyři kola před koncem teoretickou šanci na záchranu, prakticky je ale mizivá. „Teoretická šance tam je, ale fakticky máme zdecimovaný tým. Mám v podstatě k dispozici jen dvanáctičlenný kádr,“ krčil rameny lodivod Bystrce.

Rosice už jen stěží skončí na jiné než aktuální druhé pozici. V sobotu dopoledne je ale čeká na Vysočině atraktivní šlágr se čtvrtým družstvem soutěže Žďárem nad Sázavou.

Rosice - Bystrc 6:1 (5:0)

Branky: 19. Buriánek (vl.), 30. Zezula, 42. Drbal, 44. Pazourek, 45. Malata, 47. Selinger– 79. Zezula (vl.). Rozhodčí: Mikulášek – Kulička, Hudec. Žluté karty: 0:0. Diváci: 180.

Rosice: Zádrapa – Zezula, Kršák, Novák, Kugler (62. Obůrka), Moučka, Černý, Pazourek (69. Foral), Malata (K), Selinger (58. Chyla), Drbal

Bystrc: Herink (66. Svoboda) – Zatloukal, Marušinec (46. Pasz), Buriánek (46. Gelda), Krejčí, Krejčíř, Pohanka, Chmúra, Pelc, Gračanin, Svoboda (K)