„Celý tým z minulého ročníku včetně realizáku bude hostovat ve Slovanu Velvary,“ potvrdil Radek Kozák v prohlášení, které zaslal Deníku. „Když se k tomu přidá šest výborných hráčů, někteří co tam zůstali z mančaftu, jenž bojoval v baráži s béčkem Slavie, a nové kvalitní posily, měli bychom se prát o čelo ČFL. Velvary kolem předsedy Davida Vedrala umí dělat fotbal. Vzhledem k tomu, že jim odešel významný sponzor a FK Robstavu podle mě VV FAČR nestandardně sebral práva na ČFL, jsme se velmi rychle dohodli a před dovolenou pana Vedrala podepsali smlouvu o spolupráci, a oba věříme ve velký úspěch,“ doplnil současný šéf FK Robstav.

Podle smlouvy má hlavně zajistit čtyři miliony korun do rozpočtu, který se pohybuje mezi šesti až sedmi miliony a posíá do Velvar šestnáct hráčů a realizační tým.

„Hráči na čele s trenérem Purkartem mně věřili a doufám, že i věří nadále. Za trpělivost jim děkuji. I kvůli nim jsem nemohl čekat, jak všechno dopadne a rozhodl jsem se smluvně včas zařídit s Velvary,“ vysvětloval Radek Kozák, proč se rozhodl prakticky celý tým FK Robstav z minulé sezony přesměrovat do Velvar.

Odešli bez souhlasu jen Řezáč (M. Lázně), Petr (Souš) a skončil také Havel, protože se stal na plný úvazek kondičním trenérem ve Viktorii Plzeň. Ostatní se hlásili realizačnímu týmu na čele s trenérem Stanislavem Purkartem ve středu odpoledne na prvním tréninku ve Velvarech, kde bude Slovan i nadále hrát mistrovské zápasy. Větší část tréninkového procesu však v týdnu vždy absolvuje na Plzeňsku, především v Robstav Aréně v Kamenném Újezdě.

Ale pozor! To není všechno, ve hře stále zůstává i FK Robstav, pro který shání Radek Kozák prakticky celý nový kádr i trenéra. „Robstav bude sázet především na mladé a prát se o záchranu v ČFL i s tím handicapem, že mu nepřeje šéf ŘKČ pan Drobný, Uvidíme, co se bude v zákulisí ještě dít,“ navezl se Radek Kozák do předsedy Řídící komise pro Čechy Martina Drobného.

Navzdory tomu, že si FK Robstav vymohl soudem vrácení do skupiny A třetí ligy, nelíbí se mu rozšíření ČFL na 17 týmu, které s sebou přineslo další dva dodatečné postupy.

„Proč postoupilo Kladno a Benátky, když bylo jasné, že se FK Robstav bude bránit právní cestou a ŘKČ (Řídící komise pro Čechy) i výkonný výbor FAČR to věděly? A jak je možné, že na jednu licenci hrají najednou dva kluby FK Robstav v ČFL a TJ Přeštice v divizi? Plně souhlasím s prohlášením klubu Petřín před losovacím aktivem,“ položil Radek Kozák řečnické otázky.

Vůbec nepředpokládá, že by soudy prohrál. „Pracujeme s třemi týmy právníků v čele mgr. Zbořilem a firmou Arrows. Předběžné opatření se dává v malém počtu případů a FK Robstav ho získal,“ připomněl.

Čeká nás asi pořádně horké fotbalové léto…