Luboši Vašicovi nebyla prodloužena smlouva a přeštické vedení našlo již náhradu. Na jih Plzeňska se přesouvá zkušený lodivod Stanislav Purkart, který dosud trénoval v Mariánských Lázních.

„Rozhodli jsme se jít jinou cestou. Trenéru Vašicovi děkujeme za vydařenou sezonu, odvedl u nás velký kus práce,“ řekl hlavní sponzor přeštického klubu Radek Kozák, který se netají smělými cíli.

„Do dvou let bychom chtěli postoupit, abychom oslavili 100 let založení klubu ve třetí lize. Přes léto chceme tým ještě zkvalitnit. Vyhlédnuté máme tři posily,“ odtajnil Radek Kozák.

Přeštice přebudovaly před začátkem sezony tým. Sázka na nadějné mladíky, kteří prošli plzeňskou Viktorií, přinesla ovoce.

„Trvalo nějakou dobu, než si vše sedlo. Někteří hráči toho v předchozích klubech příliš neodehráli a potřebovali se dostat do herní pohody. Jarní část jsme nezačali dobře, ale postupně se výkony zlepšovaly a nakonec jsme skončili na pěkném čtvrtém místě,“ hodnotil sezonu již bývalý trenér Přeštic Luboš Vašica, který strávil na lavičce Přeštic jednu sezonu.

„Samozřejmě se mi neodcházelo lehce, protože se za rok v Přešticích vybudoval dobrý tým. Ale i to fotbalový život přináší,“ řekl smířlivě Luboš Vašica.

Od nového divizního ročníku povede přeštické fotbalisty Stanislav Purkart. Zkušený harcovník má za sebou nespočet trenérských štací napříč všemi soutěžemi.

„Je to pro mě nová výzva. Přeštice mají jeden z nejkvalitnějších týmů v divizi a patří k ambiciózním celkům. Láká mě navíc i práce s mladými fotbalisty, kteří prošli Viktorií Plzeň,“ prozradil nový trenér Přeštic Stanislav Purkart.