Velké Bílovice se na hřišti Baníku nemohly dostat do zápasu. První ohrožení branky však využili, když po faulu před šestnáctkou si postavil míč k exekuci Ferbar. „Měl jsem jasno, kam míč pošlu, už když jsem si bral balon. Pomohlo mi i postavení brankáře, který nestál plně ideálně, jak by měl,“ uvedl.

Bývalý hráč MSK Břeclav udělal radost svému otci Vladimíru Ferbarovi, který zastává funkci předsedy klubu z Břeclavska.

Matouš Menšík (vlevo) s bývalým spoluhráčem z Dukly Jihlava Davidem Moravcem a trofejí pro vicemistry světa z MSJ 2023. Kromě puku ale jihlavský rodák bravurně ovládá i fotbalový míč
Z ledu na fotbalové hřiště. Menšík září i v kopačkách, už dal sedm gólů

Zkušený funkcionář si synovu trefu užil přímo z tribuny. „Krásný gól. Myslím, že by to mohl častěji trénovat, protože kopací techniku má dobrou. Kdyby se tomu samostatně po tréninku věnoval, mohli bychom v této disciplíně být nebezpečnější,“ podotkl předseda.

Zdroj: Kryštof Neduchal

Ve druhé půli mohl z větší vzdálenosti hrdina utkání svůj počin zopakovat. „Kluci na mě po faulu z podobné pozice volali, ať si míč vezmu znovu. Věřil jsem si, ale tentokrát to brankář vytáhl na roh,“ mrzelo kapitána.

Řada neproměněných šancí

Ratíškovice těsně před poločas srovnaly a výsledek 1:1 vydržel až do závěrečného hvizdu. „Těší mě, že jsem brankou pomohl k remíze, ale ještě nadšenější bych byl, kdybychom vyhráli. Celý zápas to vypadalo, že Ratíškovice nechtějí vyhrát, protože měly opravdu velký počet šancí, které nedaly,“ netajil David Ferbar.

Červená karta v zápase Bílá Hora B - Březiněves B odstartovala řádění kapitána hostů a následné předčasné ukončení duelu.
Divočina hned v prvním kole. Utržená kapsa rozhodčího a nedohraný zápas

Střelce výstavního gólu po zápase chválili všichni spoluhráči včetně trenéra. „V kabině mi všichni poblahopřáli. Doufám, že mě v dalších zápasech podobné přímáky znovu nechají,“ uzavřel útočník.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...