Krajské derby, jak má být. Diváci ve skvělé kulise viděli dvě červené i penalty

Pěkné derby mezi Tuchlovicemi a Hřebčí ozdobilo páté kolo krajského přeboru ve středních Čechách. Domácí fotbalisté, byť nebyli favority utkání, ukázali, že v nové sezoně hrají hlavně na svém hřišti velmi dobře a pod novým koučem Martinem Hřídelem dosáhli na cennou výhru 1:0 po penaltovém rozstřelu.

9.9.2018

Ilustrační fotoFoto: Zdeněk Matura

Byl to tvrdý boj před výbornou fotbalovou kulisou. Tu vylepšilo i pár dorostenců a hráčů A-týmu Kladna, které Hřídel také trénuje nebo trénoval v minulosti.

Tuchlovicím hrálo vše do karet: za hosty nemohli nastoupit útočníci Klavík s Faktorem, Čmejla dále přijel až na druhou půli. Navíc se brzy nechal vyloučit Pinkas, jenž měl žlutou a druhu přidal po neuznaném vedoucím gólu (ofsajd). Jenže už za minutu nabral Kala Barance a síly se srovnaly.

Celé střetnutí je k vidění zde.

Zápas mnoho jasných šancí nepřinesl. Do půle byli nebezpečnější bojovnější domácí, ale přežili i tutovku Velikého, který v sólu mířil nad bránu výtečného Šimka. Víc toho obrana hnaná v sobotu také perfektním Nejedlým nedovolila. Ve druhé půli už ano, tam se Hřebeč zlepšila a byla blíž rozhodnutí zápasu, ale její hráči v šancích také selhávali.

Rozhodly tak až penalty, v nichž tuchlovický čaroděj Šimek vyčapal Dobiáše i Sedláčka, zatímco domácí byli neomylní.

Skvělá atmosféra pomohla

„Soupeř byl velmi kvalitní, takže je pro nás výsledek nadstandardní. Jsem s výkonem kluků maximálně spokojen a děkuji i divákům, protože atmosféra zápasu byla skvělá a víc pomohla nám,“ hodnotil trenér Martin Hřídel.

Ten si navíc pochvaloval, že opory Šimek s Nejedlým přehodnotily plán skončit. „Obrovské osobnosti na hřišti i v kabině. Tam vůbec panovala neskutečná atmosféra,“ dodal Hřídel.

Hostující Martin Servus byl trochu zklamaný, podle něj se mělo v Tuchlovicích vyhrát. „Bohužel s námi zase trochu cvičí zranění. Do poločasu jsme byli špatní a domácí byli nebezpečnější. Druhý poločas už jsme se zlepšili, pomohl příjezd Čmejly, ale rozhodující momenty jsme nevyřešili vůbec dobře,“ mrzelo ho.

Autor: Rudolf Muzika

9.9.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Lukáš Budínský (v bílém) věří, že tým ještě půjde herně nahoru.
22

Karvinský Lukáš Budínský si pochvaluje: Potřebovali jsme jen ustálit sestavu

Ústecký boxer Tomáš Šálek zvítězil nad Slovákem Robertem Raczem.
88

Exboxer Konečný: Světový titul Bytyqi? U nás v republice to nebude doceněné

Nový Bony? Kolem Tetteha už krouží anglické kluby

Po odchodu Davida Lafaty vsadila Sparta v ofenzivě na dravé mládí. Odvážný krok? Ano. Ještě v úvodu sezony se ozývaly kritické hlasy, že byla chyba ukázat na střelce, jehož maximem za rok jsou tři vstřelené branky. Benjamin Tetteh, útočník původem z Ghany, ale nyní ukazuje sílu. Afrického talentu si navíc všimli také v cizině.