Verdikt vzbudil pozornost především kvůli neobvykle vysokým sázkám. Devětačtyřicetiletý zkušený sudí, nařčení a úmyslné ovlivnění jinak celkem poklidného střetnutí odmítá.

Vyřazení z listiny rozhodčích pro moravské soutěže jen těžko rozdýchává. Vadí mu, že jej doposud nikdo nekontaktoval, aby vše vysvětlil a mohl se vyjádřit.

„Nejhorší a zarážející na celé věci je to, že se mnou nikdo nehovořil, nekontaktoval mě, abych se k dané situaci mohl vyjádřit. Mám na mysli někoho z FAČR nebo komise, jak jsem danou situaci viděl na hrací ploše já, ale i oba asistenti,“ říká v rozhovoru pro Deník devětačtyřicetiletý arbitr.

Co říkáte na humbuk, který se po středečním utkání strhl?
Absolutně nemůžu souhlasit s vyjádřením médií, která pošpinila mé jméno v souvislosti s utkáním MSFL. V utkání jsem nařídil pokutový kop v řádně nastaveném čase (50:40).

Proč jste vlastně nastavoval tolik minut?
První poločas byl nastaven po konzultaci s oběma asistenty rozhodčích o šest minut za prodlevu způsobenou ošetřováním hráčů na hrací ploše. Dvakrát doba trvání za ošetření (3:10), za zjišťování stavu hráčů na hrací ploše, za pauzu na občerstvení (tzv. cooling break – 1:30), za střídání a za nepřítomnost podavačů míčů, což způsobilo prodlevy během navazování hry po celou dobu prvního poločasu. Z důvodů nařízení pokutového kopu v čase 45 + 6 minuty byla doba hry dle Pravidel fotbalu prodloužena k provedení pokutového kopu.

Po Patákově kauze aby se rozhodčí bál odpískat penaltu

O penaltě jste měl jasno ihned?
Pokutový kop jsem nařídil za držení soupeře oběma rukama na hostujícího hráče č.15 (Ondřej Chvěja – pozn. red.) za dres v pokutovém území, přičemž bránící hráč držel útočícího hráče po celou dobu. Napřed za pas a poté za dres, kdy znemožnil útočícímu hráči získat míč, a tím způsobil jeho podklouznutí i pád. Od přestupku jsem byl vzdálen osm metrů a měl jsem o celé situaci dobrý přehled. Naopak video, které koluje v mediích, je natočeno ze vzdálenosti sedmdesát metrů. Bránícího hráče jsem hlasitě upozornil, ať útočníka nedrží. Pokutový kop jsem nařídil bez prodlevy, protože jsem byl a stále jsem přesvědčen, že se jednalo o držení a tím o porušení pravidla 12.

Další sporné okamžiky v utkání nebyly?
Ve druhém poločase navíc hostům nebyly uznány dvě branky, proto nechápu, proč média píší konspirace o sázkách na vstřelené branky. Vlastně i v prvním poločase nebyla uznána branka pro ofsajd. Takže celkem tři branky.

Štve vás, že jste spojován v souvislosti se sázkami?
Zásadně se distancuji proti veškerým spekulacím ze strany médií a tisku ohledně jakýchkoliv sázek na utkání. Celé utkání jsem řídil podle pravidel fotbalu a v duchu pravidel. V dnešní době, po „kauze pana Patáka“, aby se rozhodčí bál nařídit pokutový kop v probíhajícím nastaveném čase. Z jedné herní situace z celého utkání není možné dělat závěr o průběhu utkání. Pokud zhlédnete celé utkaní ze záznamu, uděláte si o tom svůj názor na řízení utkání mou osobou.

Mrzí vás vyřazení z listiny rozhodčích pro moravské soutěže?
To víte, že mrzí. Zejména pro to, že závěrečné rozhodnutí a pošpinění mé osobnosti, je tedy pouze podle dostupného videa, informací medií a nesmyslných spekulací bez možnosti se k tomu vyjádřit.

Zůstanete ve fotbale dál? Budete řídit zápasy nižších soutěží?
Zatím nevím, ale teď si dám na nějaký čas od fotbalu pohov. Přece jen jsem působil v moravských soutěžích od roku 2006 a měl téměř všechny víkendy fotbalové. Žádný závažný problém jsem za celou dobu neměl, i když chyby dělají všichni. Jak rozhodčí, tak i hráči.