Znojemští jsou v tabulce desátí, naposledy podlehli v derby brněnské Zbrojovce 0:1. Stejným výsledkem skončilo i přípravné klání s Ostravou, kterým si zpestřili přestávku. „Zápas s Baníkem se nám herně povedl, ačkoli jsme měli v utkání šance a neproměnili je. Gól jsme dostali až v devadesáté minutě. Teď chceme výkon potvrdit,“ vyhlásil kapitán Znojma Tomáš Cihlář.

Východočeši drží čtvrtou příčku, přemožitele nenašli už pět zápasů v řadě. Navíc mají s dvaceti góly nejlepší ofenzivu v soutěži. „Respekt k soupeři máme, ale nebojíme se ho. Záleží, jak se utkání vyvine. Mohou šestkrát vystřelit na bránu a dát šest gólů, anebo jím nepovolíme nic. V druhé lize může poslední porazit prvního. Každopádně chceme brát tři body,“ uvedl Cihlář.

Stejný plán mají také Pardubice. Východočeši se sice potýkají s marodkou, se všemi hráči ale nepočítají ani domácí. „Kluci se stále dávají dohromady, až v den zápasu budeme vědět, koho můžeme nasadit. Znojmo má tým do rychlých protiútoků a stabilní obranu. Proti nám jim ale schází Štrombach s Kučerou, a s tím se musí vyrovnat,“ okomentoval soupeře pro klubový web pardubický kouč Jiří Krejčí.

Jihomoravané počítají s posilou. Klub posílil bývalý mládežnický reprezentant Anglie Brown. Jedenadvacetiletý odchovanec Arsenalu na hrotu útoku doplní osamělého střelce Jakuba Teplého. Naposledy hrál  za rezervu německého Hannoveru, předtím se pokoušel prosadit ve West Hamu United. „Víme, co od něj čekat. Trénuje s námi už asi měsíc, jen čekal na vyřízení přestupu. Do kabiny zapadl v pohodě, myslím, že to bude klapat. Technicky je na tom dobře, s Baníkem se dostal do dvou šancí. Zvedne konkurenci v útoku, což je ku prospěchu,“ řekl Cihlář.

Znojemští totiž do ofenzivy příliš variant nemají. Zatím Teplého doplňoval jen Bosňan Beganovič, s tím ale v klubu počítají spíš do zálohy.

Autor: Jaroslav Galba