Až na konci se pustili do náporu. Jenže jinak zápas vypadal jako poslední tři vystoupení Hradce ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE. Proto pokračuje nedobrá série. Hradečtí fotbalisté nevyhráli ani na hřišti posledního týmu druhé ligy, na Žižkově remizovali ve 23. kole 1:1.

Jakub Padých (ve žlutém), hrdina posledního zápasu bohumínských fotbalistů.
Bohumín našel kanonýra. Padých se vrátil z Old Trafford a blýskl se hattrickem

„Zápas hodnotím negativně, protože jsme si měli odvézt tři body,“ řekl jasně trenér Zdenko Frťala.

Jedním z mála kladů byl fakt, že aspoň dali gól. V 67. minutě se po rohovém kopu prosadil obránce Jakub Martinec. Přetrhl tak černou šňůru, Votroci skórovali po 345 minutách hry.

Naposledy se trefil v 19. kole osm minut před koncem domácího duelu proti Prostějovu záložník Filip Zorvan. V tom utkání potvrdil výhru a tři body pro Východočechy.

Kapitán Ondřej Kesner (v červeném) vydřel pro chrudimské barvy další bod do druholigové tabulky.
Alespoň to není čitelné, říká o přímých kopech chrudimský kapitán Ondřej Kesner

Ti však od té doby nevyhráli. Padli na vlastním hřišti s Varnsdorfem i Jihlavou a remizovali ve Vlašimi.

A na Žižkově rovněž ztratili, tentokrát dva body. Martincova branka totiž znamenala jen vyrovnání. Ve 27. minutě totiž neproměnil únik Adam Vlkanova a domácí hrající o záchranu udeřili. Ve 31. minutě uklouzl Otto Urma, Jakub Urbanec postupoval ze strany na gólmana Radima Ottmara a prostřelil ho.

Hradečtí se po inkasovaném gólu i po vyrovnání sice snažili, ale do šancí se příliš nedostávali. Velký tlak předvedli až na konci. Urmovu ránu pod břevno vyrazil domácí gólman. Po následujícím rohu trefil Martinec břevno. V poslední příležitosti neuspěl Vlkanova.

Další možnost zastavit bodové ztráty bude mít tým v neděli, kdy hostí Chrudim.

Fotbalistky Slovácka
Pokoří rekord? Fotbalistky Slovácka lákají fanoušky na hlavní stadion

Žižkov - Hradec Králové 1:1 (1:0)

Fakta - branky: 31. Urbanec – 67. Martinec. Rozhodčí: Marek – Vlasjuk, Pečenka. ŽK: Antl, Žežulka, Muleme – Jukl, Urma, Zorvan, Martinec. Diváci: 1032.
Žižkov: P. Soukup – Muleme, Opluštil, Žežulka, Antl – Urbanec, Súkenník, Kubala (71. Hejný), Frizoni, Auer (65. Tusjak) – Mashike Sukisa.
Hradec Králové: Ottmar – M. Plašil (46. Kopečný), J. Pokorný, Martinec, Urma – Zorvan, Jukl, Kateřiňák (46. Šípek) – Vlkanova, W. Da Silva (89. Kvída), Djurdjević.

Utkání České národní ligy mezi TJ Sokol Živanice (v oranžovém) a Loko Vltavín (v zeleném) na hřišti v Živanicích.
Krádež? Králův Dvůr nic nehlásil

Další výsledky: Chrudim - Vítkovice 1:2, Brno - Pardubice 3:1, České Budějovice - Táborsko 4:0, Třinec - Varnsdorf 2:0, Prostějov - Sokolov 2:1, Vlašim - Jihlava 1:1, Ústí nad Labem - Znojmo 2:1.

16. Žižkov 23 3 6 14 23:48 15

Další program - 24. kolo - sobota 20. dubna, 10.15: Pardubice – Prostějov, Sokolov – Vlašim. Neděle 21. dubna, 17.00: Hradec Králové – Chrudim, Táborsko – Žižkov, Znojmo – Č. Budějovice, Varnsdorf – Brno. Pondělí 22. dubna, 13.30: Jihlava – Třinec. Čtvrtek 25. dubna, 17.00: Vítkovice – Ústí nad Labem.