Plzeň - Olomouc 1:3

Viktoriánům po ohlášeném odchodu trenéra Michala Bílka a ztrátě šance na ligový titul dochází dech. Plzeň podlehla Olomouci po osmnácti zápasech poprvé od roku 2012. Domácí sice poslal v nastavení úvodní půle do vedení Durosinmi, pak už ale dominovali Hanáci. Po vlastní brance Sýkory, Israela a Navrátila si ze Štruncových sadů odváží cenné vítězství.

FORTUNA:LIGA, skupina o titul, 2. kolo: FC Viktoria Plzeň - Sigma Olomouc 1:3.
Obrat. Sigma po jedenácti letech porazila Plzeň, rozhodl nováček v sestavě

Branky: 45.+3 Durosinmi - 45.+5 vlastní Sýkora, 54. Israel, 74. Navrátil. Rozhodčí: Radina - Ratajová, Šimáček - Starý (video). ŽK: Chorý, Bílek (trenér) - Zifčák, Macík. Diváci: 7429.

Sestavy:
Plzeň: Staněk - Řezník (62. Vydra), Hejda, Kaša, Sýkora (46. Holík) - Kopic (72. Jirka), Kalvach, Bucha, Mosquera - Chorý (76. Vlkanova), Durosinmi. Trenér: Bílek.
Olomouc: Macík - Pokorný (31. Vraštil), Beneš, Zmrzlý - Navrátil (86. Zifčák), Israel (68. Pospíšil), Ventúra, Sláma - Zorvan (68. Chvátal), Fortelný (86. Kramář) - Chytil. Trenér: Jílek.

Liberec - České Budějovice 4:0

Druhý zápas semifinálové skupiny o umístění zvládl Liberec po prohře 2:3 v Českých Budějovicích o poznání lépe. Poklidný postup do finálové skupiny o umístění režíroval góly Kozák, Frýdek, Tupta a Olatunji. Svěřenci trenéra Luboše Kozla narazí na Hradec Králové.

Liberečtí fotbalisté se radují z branky do sítě Českých Budějovic.
Slovan rozstřílel Budějovice. Odehráli jsme výborný zápas, těší Tuptu

Branky: 38. Kozák, 66. Frýdek, 81. Tupta, 89. Olatunji. Rozhodčí: Ulrich - Hádek, Vyhnanovský - Hocek (video). ŽK: Varfolomejev - Adediran, Havel, Čoudek. Diváci: 1358. První zápas: 2:3, postoupil Liberec.

Sestavy:
Liberec: Bačkovský - Ndefe, Plechatý, Purzitidis - Fukala, Valenta (90.+1 Lexa), Varfolomejev (65. Doumbia), Mikula (83. Ghali) - Frýdek (83. Prebsl) - Kozák (65. Tupta), Olatunji. Trenér: Kozel.
Č. Budějovice: Janáček - Čoudek, Havel (84. Broukal), Králik - Penner, Čavoš (79. Škoda), Hora, Potočný (59. Sluka) - Hellebrand - Hais (59. Matoušek), Adediran (84. Grič). Trenér: Nikl.

Hradec Králové - Mladá Boleslav 2:0

Po úvodní bezbrankové remíze proti Mladé Boleslavi doplní Liberec ve finále o umístění Hradec Králové. Svěřenci trenéra Stanislava Hejkala rozhodli už v první půli, kdy se během dvou minut prosadili útočníci Koubek a Vašulín. Zbytek utkání Hradec poctivě bránil a hrál na brejky, Boleslavi se i přes řadu šancí nepovedlo utkání ani zdramatizovat.

FC Hradec Králové - FK Mladá Boleslav 2:0.
Hradec vyřídil Boleslav během dvou minut. O milion si zahraje proti Liberci

Branky: 26. Koubek, 28. Vašulín. Rozhodčí: Kvítek - Hrabovský, Šafránková - Klíma (video). ŽK: Klíma, Kodeš - Mašek, Matějovský, Mareček, Vaníček, Karafiát, Kušej, Hoftych (trenér). Diváci: 1060. První zápas: 0:0, postoupil Hradec.

Sestavy:
Hradec: Reichl - Klíma, Čech, Leibl - Gabriel (87. Baloun), Kodeš, Dvořák (15. Kubala), Novotný (87. Ryneš) - Trusa (86. Hlaváč), Koubek (70. Rada), Vašulín. Trenér: Hejkal.
M. Boleslav: Mikulec - Donát, Suchý, Šimek - Stránský (65. Vaníček), Mareček, Matějovský (74. Jawo), Karafiát, Fulnek (46. Suchomel) - Mašek (46. Kušej), Kaulfus (34. Ladra). Trenér: Hoftych.

Sparta - Slavia 3:2

Letenští se výrazně přiblížili prvnímu titulu od roku 2014. Spartu v derby proti druhé Slavii poslal do vedení po výstavním přímém kopu Haraslín, na jeho trefu odpověděl o pět minut později Schranz. Po závaru v 63. minutě se k odraženému míči dostal Sörensen a střelou na zadní tyč poslal Spartu opět do vedení, na to ještě dokázal odpovědět střídající Tecl. V závěru ale svěřenci trenéra Briana Priskeho kopali penaltu, kterou proměnil Ladislav Krejčí mladší. Letenští mají tři kola před koncem na Slavii náskok pěti bodů.

Branky: 30. Haraslín, 63. Sörensen, 90.+7 Ladislav Krejčí II z pen. - 35. Schranz, 85. Tecl. Rozhodčí: Černý - Nádvorník, Hájek - Petřík (video). ŽK: Ladislav Krejčí II - Provod, Ogbu. Diváci: 18 113.

Sestavy:
Sparta: Kovář - Vydra, Panák, Sörensen - Mejdr, Ladislav Krejčí II, Sadílek (80. Mabil), Zelený - Minčev (70. Laci), Haraslín (62. Daněk) - Kuchta (80. Wiesner). Trenér: Priske.
Slavia: Kolář - Holeš, Ogbu, D. Jurásek (65. Ševčík) - Douděra (70. Zafeiris), Provod (81. M. Jurásek), Oscar, Traoré (46. Lingr), Schranz - Van Buren (81. Tecl), Jurečka. Trenér: Trpišovský.

Brno - Pardubice 0:2

Důležitý duel dvou týmů, které jsou na barážových pozicích zvládli lépe hosté. Pardubice poslal do vedení obránce Chlumecký, pak neproměnil dvě penalty nejlepší ligový střelec Jakub Řezníček. Za hosty pečetil v posledních sekundách vítězství Krobot. Domácí fanoušci pak žádali odstoupení trenéra Haška, který do Zbrojovky přišel nedávno.

Jedním ze dvou střelců Pardubic byl Martin Chlumecký, který překonal Martina Berkovce v prvním poločase po rohovém kopu.
Nita - Řezníček 2:0! Pardubice přežily dvě penalty a vezou z Brna zlaté tři body

Branky: 34. Chlumecký, 90.+5 Krobot. Rozhodčí: Szikszay - Kubr, Volf - Machálek (video). ŽK: Štěrba - Hlavatý, Nita. Diváci: 5218.

Sestavy:
Brno: Berkovec - Nečas (87. Tijani), Štěrba, Endl, Koželuh (87. Hrabina) - Hlavica (46. Texl), Falta - Ševčík, Hladík, Alli - Řezníček. Trenér: Hašek.
Pardubice: Nita - Icha, Hranáč, Vlček, Chlumecký - Darmovzal - Sychra (63. Lima), Hlavatý (82. Tischler), Janošek (63. Jeřábek), Pikul (82. Vacek) - Černý (90. Krobot). Trenér: Kováč.

Teplice - Zlín 2:1

Fotbalisté Zlína se jistými krůčky blíží k poslednímu místu. Gólový účet utkání otevřel teplický útočník Fila, na jehož trefu reagoval ve druhé půli obránce Simerský. Důleižotu výhru Teplic ale zajistil o sedm minut později druhou trefou Daniel Fila, který je na Severu Čech na hostování ze Slavie.

Teplice - Zlín

Branky: 18. a 79. Fila - 72. Simerský. Rozhodčí: Nehasil - Machač, Slavíček - Kocourek (video). ŽK: Gning, Hora, Mareček, Mucha - Fantiš, Bartošák, Janetzký, Balaj. Diváci: 3513.

Sestavy:
Teplice: Mucha - Hora, Chaloupek, Hybš - Hyčka (64. Kučera), Jukl, Trubač, Mareček, Urbanec (81. Radosta) - Fila, Gning (70. Žák). Trenér: Frťala.
Zlín: Dostál - Cedidla, Simerský, Kolář, Bartošák (72. Kozák) - Janetzký, Hrubý (56. Balaj) - Vukadinovič, Slončík, Fantiš - Kovinič (46. Y. Dramé). Trenér: Vrba.

Jablonec - Baník Ostrava 1:1

Utkání dvou celků z horního patra skupiny o udržení skončil remízou. Jablonec poslal z penalty do vedení kanonýr Chramosta, na jeho trefu odpověděl v 51. minutě Brazilec Cadu.

Fotbalisté Baníku Ostrava (v modrém) v utkání 2. kola nadstavbové skupiny o záchranu v Jablonci.
Baník ze severu Čech jistotu neveze. V Jablonci remizoval, bod zařídil Cadu

Branky: 35. Chramosta z pen. - 51. Cadu. Rozhodčí: Hocek - Paták, Caletka - Adámková (video). ŽK: Jovovič - Šehič, Hapal (trenér). Diváci: 2472.

Sestavy:
Jablonec: Hanuš - Štěpánek, Martinec, Král - Šulc, Hübschman, Považanec, Souček - Černák (64. Jovovič), Chramosta (84. Patrák) - Sejk (90.+3 Ikaunieks). Trenér: Horejš.
Ostrava: Letáček - Sanneh (84. Jaroň), Bitri, Pojezný, Fleišman - Kaloč - Cadu, Buchta (70. Kuzmanovič), Miškovič, Plavšič (77. Šehič) - Tijani (70. Almási). Trenér: Hapal.

Bohemians - Slovácko 0:0

Fotbalisté Bohemians 1905 remizovali doma ve druhém kole ligové nadstavby ve skupině o titul se Slováckem bez branek. Pražané zůstali na čtvrtém místě o bod před dnešním soupeřem z Uherského Hradiště. Oba týmy nevyhrály čtvrtý z posledních pěti zápasů v nejvyšší soutěži.

Fanoušci Bohemians se v Ďolíčku v neděli večer gólů nedočkali. Klokani hráli se Slováckem 0:0.
Gól nepadl. Bohemka stále hájí čtvrté místo před Slováckem o bod

Rozhodčí: Zelinka - Váňa, Hurych - Orel (video). ŽK: Jindřišek - Daníček, Trávník. Diváci: 5812.

Sestavy:
Bohemians: Jedlička (46. Valeš) - Hůlka, Křapka, Vondra - Köstl, Jindřišek, Jánoš (67. Beran), Kovařík - Matoušek (67. Hála), Prekop - Puškáč (57. Drchal). Trenér: Veselý.
Slovácko: Nguyen - Hofmann, Daníček, Kadlec - Sinjavskij, Havlík, Trávník, Kalabiška (90.+1 Holzer) - Mihálik (81. Juroška), Petržela (90.+1 Brandner) - Vecheta. Trenér: Svědík.