Slovácko - Mladá Boleslav 2:2

Domácí chtěli navázat na venkovní výhru proti Bohemians, podle čehož vypadal i začátek, kdy se už v 11. minutě prosadil Vecheta. Zápasem hodně zamíchala červená karta boleslavského Pulkraba, po které hostě paradoxně ožili, když je po dvou gólech poslal do nečekaného vedení Mareček. Slovácko se nakonec protrápilo k remíze, když obrovskou chybu brankáře Trmala využil Kalabiška.

Fotbalisté Slovácka (bílé dresy) v sobotu odpoledne přivítali Mladou Boleslav.
Slovácko remizovalo s Boleslaví. Ta dohrávala v devíti

Branky: 11. Vecheta, 90.+2 Kalabiška - 45.+2 a 53. Mareček. Rozhodčí: Rouček - Podaný, Arnošt - Adámková (video). ŽK: Havlík - Trmal, Kulič (trenér). ČK: 39. Pulkrab, 90.+4 Sakala (oba M. Boleslav). Diváci: 3992.

Sestavy:
Slovácko: Heča - Hofmann (76. Trávník), Daníček, Kadlec - Sinjavskij, Valenta (46. Kalabiška), Havlík, Doski (63. Holzer) - Petržela (63. Juroška), Kim sun-ping (46. Mihálik) - Vecheta. Trenér: Svědík.
M. Boleslav: Trmal - Kostka (90.+5. Kubista), Suchý, Karafiát, Fulnek - Matějovský (65. Hilál), Sakala - Jawo (46. Poulolo), Mareček (65. Šimek), Mašek (75. Ladra) - Pulkrab. Trenér: Kulič.

Liberec - Pardubice 1:0

Svěřenci trenéra Luboše Kozla slaví druhé vítězství v novém ročníku ligy, před necelými devatenácti stovkami diváků o ní po dorážce ve 13. minutě rozhodl Christian Frýdek. Severočeši ještě pak dvakrát trefili břevno, Pardubice jednou ve druhé půli tyč, skóre se nakonec už ale nezměnilo.

Vítězství, ale nepřesvědčivé. Výkon měl plno chyb, uvědomuje si Kozel

Branka: 13. Frýdek. Rozhodčí: D. Černý - Volf, Pospíšil - Berka (video). ŽK: Prebsl - Hlavatý. Diváci: 1858.

Sestavy:
Liberec: Vliegen - Prebsl, Chaluš, Mikula - Ghali, Doumbia, Varfolomejev, Preisler (72. Fukala) - Frýdek (52. Penner, 90. Purzitidis), Tupta (90. Horský) - Kulenovič (72. Rabušic). Trenér: Kozel.
Pardubice: Budinský - Surzyn, Halinský, Donát, Tischler (80. Zlatohlávek) - Vacek (65. Šimek) - Patrák (75. Sychra), Darmovzal, Hlavatý, Pikul (46. Matoušek) - P. Černý (65. Krobot). Trenér: Kováč.

Karviná - Jablonec 1:1

Po úvodní ligové výhře nad Zlínem se nováček z Karvině výsledkově zasekl, po třech prohrách v řadě ale konečně opět bodoval. Jablonec sice poslal do vedení v 56. minutě z penalty Kratochvíl, v závěru utkání ale vyrovnal domácí Akinyemi. Jablonec tak stále čeká pod novým trenérem Látalem na výhru, na svém kontě má tři remízy a dvě prohry.

Karviná - Jablonec
S bodem nebyl spokojený ani Látal, ani Hejdušek. Ten navíc vyfasoval žlutou

Branky: 84. Akinyemi - 56. Kratochvíl z pen. Rozhodčí: Zaoral - Caletka, Hurych - Zelinka (video). ŽK: Papalelé, Ezeh, Memič, Ražnatovič - Houska, Čanturišvili, Martinec, Hurtado. Diváci: 2340.

Sestavy:
Karviná: Ciupa - Mikuš, Krčík, Svozil, Ražnatović (84. Bederka) - Boháč (63. Bartl), Žák (71. Čavoš) - Memič, Ezeh (71. Málek), Papalelé - Doležal (63. Akinyemi). Trenér: Luhový.
Jablonec: Hanuš - Tekijaški, Martinec, Hurtado, Polidar - F. Souček, Houska (75. Hübschman) - Černák (75. Slávik), Kratochvíl, Čanturišvili (90.+4 Jovovič) - Drchal (67. Pleštil). Trenér: Látal.

Teplice - Sparta 1:1

Sparta po vyřazení z bojů o Ligu mistrů přijela do Teplic, kde začala velkým tlakem. Během jedné minuty orazítkoval tyčku Ryneš s Mejdrem, vedení zajistil Letenským až Jan Kuchta. Poté byl ale za stáhnutí Fily vyloučený Ladislav Krejčí mladší, Teplice nakonec přesilovku využily, když se v 85. minutě trefil Jásir.

Teplice - Sparta Praha 1:1
Bitva jako o život: Teplice - Sparta 1:1. Na Stínadlech bouřilo 15 841 diváků

Branky: 85. Jásir - 34. Kuchta. Rozhodčí: Volek - Nádvorník, Vlček - Kocourek (video). ŽK: Frťala (trenér), Fila, Hora - Loučka (asistent trenéra). ČK: 45.+3 Krejčí (Sparta). Diváci: 15 841.

Sestavy:
Teplice: Grigar - Mareček, Chaloupek, Cykalo - Hora (61. Krsmanovič), Hronek (74. Knapík), Radosta, Jukl (74. Křišťan) - Trubač - Fila, Vachoušek (58. Jásir). Trenér: Frťala.
Sparta: Vindahl - Vitík, Panák, Krejčí - Mejdr, Laci, Pavelka (90. Kairinen), Ryneš (80. Zelený) - Minčev (63. Sejk), Haraslín (46. Sadílek) - Kuchta (63. Olatunji). Trenér: Priske.

Hradec Králové - Zlín 2:0

Fotbalisté Hradce Králové v pátém kole první ligy porazili na svém hřišti Zlín 2:0. Domácí poslal do vedení v první minutě nastavení úvodního dějství obránce Adam Gabriel, jenž se trefil premiérově v ligové sezoně. Pojistku přidal v 74. minutě další bek Daniel Horák. Zlín se po výhře Českých Budějovic nad Bohemians 1905 (3:0) propadl s jediným bodem na poslední místo tabulky, "Votroci" jsou devátí.

FORTUNA:LIGA - 5. kolo: Hradec Králové - Zlín.
Ševci vyšli v Hradci Králové střelecky i bodově naprázdno, klesli na ligové dno

Branky: 45.+1 Gabriel, 74. Horák. Rozhodčí: Starý - Kotík, Dresler - Machálek (video). ŽK: Kodeš, Klíma - Fantiš, Reiter. Diváci: 8567.

Sestavy:
Hradec: Bajza - Klíma, Heidenreich, Leibl (66. Ševčík) - Gabriel, Kodeš, Dancák (46. Rada), Krejčí (82. Juliš) - Kučera, Pilař (66. Horák) - Vašulín (90. Čech). Trenér: Weber.
Zlín: Dostál - Cedidla, Simerský, Didiba, Čelůstka (79. Kovinič) - Kolář (59. Slončík) - Reiter (59. Vukadinovič), Janetzký, Tkáč (86. Žák), Fantiš - Ndiaye (59. Dramé). Trenér: Vrba.

Viktoria Plzeň - Sigma Olomouc 2:1

Plzeňští fotbalisté zvládli na domácí půdě obrat s Olomoucí a dostali se před svého soupeře na třetí místo tabulky. Sigmu poslal po povedeném signálu po rohu do vedení Chvátal, Západočeši ale v nastavení první půlě zápas otočili. Po dvou asistencích Cadua se trefil Hejda a Bucha. Závěrečný tlak Olomouce zabrzdilo vyloučení Vraštila, Viktorka tak zvítězila ve třetím ligovém utkání v řadě.

FC Viktoria Plzeň - SK Sigma Olomouc (20. 8. 2023)
Sigmu srazilo nastavení první půle. V Plzni padla, Vraštil dostal červenou

Branky: 45.+1 Hejda, 45.+3 Bucha - 27. Chvátal. Rozhodčí: Berka - Matoušek, Pečenka - Batík (video). ŽK: Navrátil, Sláma (oba Olomouc). ČK: 87. Vraštil (Olomouc). Diváci: 9114.

Sestavy:
Plzeň: Staněk - Hejda, Hranáč, Dweh - Kopic, Bucha, Kalvach, Traoré (73. Vlkanova), Cadu (85. Jirka) - Šulc (74. Kliment) - Durosinmi (62. Chorý). Trenér: Koubek.
Olomouc: Macík - Chvátal (61. Sláma), Pokorný (26. Vraštil), Beneš, Zmrzlý - Pospíšil (61. Zorvan), Ventúra - Vodháněl, Fortelný (61. Muritala), Navrátil - Juliš (83. Moses). Trenér: Jílek.

České Budějovice - Bohemians 3:0

Fotbalisté Českých Budějovic v pátém kole první ligy porazili Bohemians 1905 3:0. První dva góly Jihočechů padly po rozích, v nastaveném čase první půle se prosadil hlavou Qadri Adediran, v úvodu druhé části pak tečoval střelu Jana Suchana Lukáš Havel. V závěru přidal třetí gól Pavel Osmančík. České Budějovice poprvé v sezoně nejvyšší soutěže bodovaly a Zlínu přenechaly poslední místo. "Klokani" prohráli druhé kolo po sobě a třetí z posledních čtyř a jsou desátí.

Uadri Adediran dal v nedělním utkání I. ligy s Bohemians vedoucí gól Dynama (na snímku ho atakuje Köstl).
Budějovice slaví první výhru. Odnesli to Bohemians

Branky: 45.+2 Adediran, 58. Havel, 89. Osmančík. Rozhodčí: Petřík - Váňa, Leška - Zelinka (video). ŽK: Havel (Č. Budějovice). Diváci: 3756.

Sestavy:
Č. Budějovice: Janáček - Broukal, Havel, Čoudek (22. Králik), Trummer - J. Hora, Čermák (74. Skalák) - Čmelík (63. Osmančík), Suchan (74. Hellebrand), Adediran - Ondrášek. Trenér: Nikl.
Bohemians: Reichl - Hůlka, Křapka (78. Necid), Hybš - Köstl (60. Kovařík), Jindřišek, Beran (60. Hrubý), Dostál - Matoušek (30. Prekop), Kozák - Puškáč (60. Mužík). Trenér: Veselý.

Slavia - Baník Ostrava 1:0

Fotbalisté Slavie se na nově položeném trávníku pořádně natrápili na výhru s houževnatým Baníkem. Utkání rozhodl před 19 tisíckovami diváků Muhamed Tijani. Sešívaní se díky ztrátě Sparty osamostatnili v čele ligy, na Letenské mají náskok dvou bodů.

Fotbalisté Baníku Ostrava (v modrém) v utkání 5. kola FORTUNA:LIGY na Slavii.
Boj Baníku v Edenu rozhodl Tijani. V zaplněném kotli Chacharů fandil i Pastrňák

Branka: 47. Tijani. Rozhodčí: Všetečka - Hájek, Machač - Radina (video). ŽK: Ševčík, Tijani, Kolář - Frydrych, Blažek, Boula. Diváci: 19 164.

Sestavy:
Slavia: Kolář - Vlček, Ogbu, Bořil - Douděra (82. Masopust), Hromada (65. Ševčík), Zafeiris, Jurásek (82. Jurečka) - Schranz (65. Provod) - Tijani (88. Van Buren), Chytil. Trenér. Trpišovský.
Ostrava: Letáček - Blažek, Bitri, Frydrych - Juroška (82. Ndefe), Tetour (64. Rigo), Boula, Kpozo (87. Madleňák) - Buchta (87. Fadairo), Šín (64. Tanko) - Almási. Trenér: Hapal.