Okamžik hrůzy, kdy ztichl celý stadion U Nisy. Při třetím jabloneckém gólu se totiž střetl liberecký brankář Bačkovský se spoluhráčem Prebslem, který ho omylem kopl do hlavy. Bačkovský zůstal dlouhé desítky vteřin bezvládně ležet na trávníku. Bojoval o život.

Fotbalisté Sparty vyhráli na Slovácku
Sparta před derby udržela Slavii na distanc. Chytil předvedl rekordní hattrick

„Viděl jsem, jak tam Hugo leží v bezvědomí. Vůbec to nevypadalo dobře. Byl to jeden z nejhorších momentů, co jsem kdy na fotbale viděl,“ pravil po podještědském derby Matěj Chaluš, který byl u libereckého brankáře mezi prvními.

„Hugo byl delší dobu v bezvědomí a měl zapadlý jazyk. Jedná se o těžký otřes mozku,“ přiblížil kouč libereckého Slovanu Luboš Kozel.

Neměli myšlenky na zápas

Mladý liberecký gólman opouštěl stadion stabilizovaný. Naštěstí je mimo ohrožení života. „Doktoři už viděli nějaké vyšetření. Snad tam není nic zlomeného, takže to nejvážnější být nemusí. Delší dobu bude bez jakéhokoliv sportování a zůstává v nemocnici na pozorování,“ doplnil Kozel.

Trenér Liberce Luboš Kozel po derby s Jabloncem:

Zdroj: Youtube

Liberečtí se dokázali vzpamatovat z děsivého zranění brankáře a zápas ještě zachránili. V posledních pěti minutách vstřelili dvě branky a derby zremizovali 3:3. „Najednou jsme vůbec neměli myšlenky na zápas, ty byly úplně někde jinde. Nakonec to dopadlo dobře, ale bylo to fakt těžký,“ přiznal Chaluš, který v 91. minutě zařídili dělbu bodů.