„Je to stejné jako v každém jiném zaměstnání. Když pracujete a daří se vám, je to pozitivnější. Vždy je lepší, když je mužstvo naladěné a vyhrálo se, můžeme tam jet optimisticky,“ řekl trenér Baníku Bohumil Páník.

FC Baník Ostrava.
Baník posiluje i na marketingovém poli

Pražané nezažívají ideální vstup do sezony. Naposledy  v lize prohráli v Mladé Boleslavi 3:4 a aktuálně jsou  v tabulce až sedmí. V týdnu navíc vypadli z Evropské ligy, když nestačili na turecký Trabzonspor. Hlavní kouč slezského celku se má přesto na pozoru.

Fanoušci Baníku při odjezdu do Prahy

Utkání 22. kola první fotbalové ligy: Sparta Praha - Baník Ostrava, 24. února 2019 v Praze.Zdroj: Fcb.cz/Petr Kotala

„Sparta má obrovsky široký kádr, teď současně i velký počet zraněných hráčů, a nikdy nevíte, kdo se jim vrátí a naskočí do sestavy. Respektuj

eme její sílu. Pořád je to Sparta, nesmírně silný a kvalitní celek,“ řekl Bohumil Páník, který by byl rád v jubilejním 150. prvoligovém zápase v pozici hlavního trenéra úspěšný.

Předvést dobrý výkon a nevracet se domů s prázdnou chtějí také všichni jeho svěřenci. „Doufám, že navážeme na naši aktuální formu a potvrdíme poslední dva zápasy. Sparta toho teď má celkem dost. Program mají náročný. Ale zabýváme se především naší vlastní hrou. Nepochybuju o tom, že jsme schopni tam uspět,“ prohlásil záložník Baníku Adam Jánoš, stálice mužstva, který v letošní sezoně nechyběl na hřišti ani minutu.

„Myslím, že nám můžou pomoct čtyři vstřelené góly proti Bohemians. Moc branek totiž nedáváme. Většinou jsme na ně skoupí. Obvykle maximálně dvě. Věřím, že potvrdíme střeleckou i herní formu, která podle mě jde nahoru,“ dodal Adam Jánoš.