Bývalý trenér reprezentace a nejúspěšnější český kouč uplynulé dekády, který v minulých jedenácti letech s Plzní a bulharským Razgradem získal pět ligových titulů, se týmu chopí po dovolené na startu letní přípravy.

„Když se naskytla příležitost otevřít jednání s Pavlem Vrbou, nebylo nad čím váhat. Museli jsme reagovat velmi pružně, protože na trhu byl o takového kouče okamžitě značný zájem. Jednání bylo velice korektní, rychlé a bezproblémové, velmi rychle se ukázalo, že jsme společně naladěni na podobnou notu. A především Pavel Vrba sám ukázal, že má zájem jít právě do Baníku, což věc usnadnilo,“ řekl výkonný ředitel FC Baník Ostrava Michal Bělák.

Mistři fotbalové ligy - fotbalisté FC Viktoria Plzeň se po příjezdu z utkání s Hradcem Králové do Plzně pozdravili u stadionu ve Štruncových sadech s desítkami fanoušků, kteří za nimi přišli a doprovodili je pak na oslavu do jedné z plzeňských hospod.
Sedm důvodů, proč slaví Plzeň. Faktor Bílek, obrana i kanonýr. A vyčichlá Slavia

Podle sportovního ředitele klubu Aloise Grussmann se během letní přestávky bude ještě dotvářet realizační tým. „V realizačním týmu se ještě řeší několik otazníků. Teď ale máme především velkou radost, že hlavní trenérský post jsme mohli obsadit tak renomovanou personou, která se navíc orientuje i našem prostředí,“ řekl Alois Grussmann, který se s Pavlem Vrbou jako hráč potkal v baníkovské mládeži.

Video: Návrat Pavla Vrby do Baníku

Zdroj: FC Baník Ostrava

Pavel Vrba svou trenérskou kariéru v Baníku na přelomu tisíciletí zahajoval a v roce 2004 ji ve dvojici s Františkem Komňackým ozdobil ziskem mistrovského titulu s Baníkem. Pak z klubu na dlouhých osmnáct let odešel. Přes angažmá v Púchově, Žilině, Plzni, Machačkale, Razgradu a Spartě a u národních týmů Česka, Slovenska a české dvacítky se nyní na Slezskou vrací.

„Přiznám se, že nebylo moc nad čím přemýšlet. Chtěl jsem se vrátit tam, kde jsem s velkým fotbalem začínal. K Baníku mám vztah, klub má zase ambice, dobré zázemí, akademii a skvělé fanoušky,“ řekl Pavel Vrba.