„Jsem rád, že se podařilo Baník zase o trochu více stabilizovat. Před dvěma a půl lety totiž byl ve fázi klinické smrti. Největším kusem práce tomu pomohl majitel pan Brabec,“ dodal Michal Bělák.

„Poslední roky opravdu nebyly pro Baník jednoduché. Měl pokaždé co dělat, zachraňoval se v posledním kole. Taky proto nemůžeme mít přehnané cíle. Na druhé straně kádr svou kvalitu má, ideální by bylo skončit v desítce. I vzhledem k novému systému soutěže,“ podotkl sportovní ředitel Baníku Ostrava Marek Jankulovski.

Tisková konference FC Baníku Ostrava.Na fotografii zleva Michal Bělák, Marek Jankulovski, Bohumil PáníkZdroj: Deník / Pavel Sonnek

Ten si po svém nedávném nástupu do funkce zakládal na tom, že by chtěl mít v kádru daleko více odchovanců. A to se mu daří. „Vrátil se Stronati, Holzer, z hostování Šašinkové, z juniorky Bolf a z dorostu Kaloč,“ řekl trenér Baníku Ostrava Bohumil Páník.

„Zase se to o odchovance nafouklo. Našich kluků je už deset nebo jedenáct. Jasně to ukazuje, jakým směrem se klub ubírá,“ vykládal Páník před pondělním úvodním zápasem nové sezony s Jabloncem, který začíná na Městském stadionu ve Vítkovicích v 18 hodin.

Baník se dál ohlíží po posilách. Po odchodu Marka Hlinky do Gruzie se intenzivně zajímá o štítového záložníka. A podle informací Deníku je na spadnutí příchod Adama Jánoše z Mladé Boleslavi.

„Jánoš je jedním z hráčů, který se mi líbí,“ přiznal Páník.

Také v případě útoku, který je momentálně ve složení Baroš, Diop a bratři Šašinkové, může dojít k doplnění.

„Uvidíme, jak se nám bude dařit. Všichni ale dostanou ze začátku prostor. Pak můžeme případně reagovat. Přestupový termín končí 8. září,“ uzavřel Bohumil Páník s tím, že mimo hru jsou dlouhodobě zranění Breda a Stáňa.