Předchozí
1 z 7
Další

Ostravský zápas pravdy

Z Plzně a Slavie se nic nečekalo, naopak ziskem „povinného“ plného počtu skončila klání s Hradcem Králové a Českými Budějovicemi. Slovácko dopadlo nerozhodně, což lze brát, jediným výsledkovým zklamáním je tak nezdar v Liberci. Sedm bodů je v mantinelech toho, co Baník měl v prvních šesti kolech nasbírat. Teď ale Slezany čeká opravdový zápas pravdy.

Ambiciózní Mladá Boleslav má o bod více (se zápasem s Plzní k dobru), především se ale pod Markem Kuličem prezentuje zajímavým útočným fotbalem, kterým trápila i Slavii. Nyní by Ostravané měli ukázat, že to pod Pavlem Hapalem má smysl, hráči se posouvají, a že FCB není jen značka pro bojovnost, soubojovost a běhavost, ale zvedá se také fotbalovost. A dokáže bavit atraktivní hrou. Tato konfrontace by měla odhalit směřování Baníku v dalším průběhu ročníku.

Návrat opory do sestavy

Deník o tom psal na začátku týdne, trenér Pavel Hapal to pak potvrdil po postupu v poháru. Obránce David Lischka je zdravý, začal naplno s tréninkem a k zápasu bude připravený. Vzhledem k potížím se stopery, kdy Baník zatím nepřivedl náhradu za Enea Bitriho a Filip Blažek je na marodce, je pravděpodobné, že trenéři vyrukují s obrannou trojicí ve složení Frydrych, Lischka, Pojezný.

Boj o střed pole

Sestavu Baníku v současnosti lze poměrně dobře odhadnout, snad s jedinou výjimkou. Neznámou může být střed zálohy, kde zatím moc nepřesvědčuje Daniel Tetour. Kreativní technický středopolař je zatím jen stínem dva roky starého tahouna. Vedle něj dostává v poslední době šanci hlavně Jiří Boula.

Za nimi ale čekají na příležitost další. Tomáš Rigo se v lize, když se dostal na hřiště, nebo v úterý v poháru, prezentoval spolehlivým a zajímavým výkonem. Kartami hodlá míchat i velmi dobře hrající a odvážný mladík Matěj Šín, který měl ale v týdnu střevní potíže a v Hlučíně nehrál. U koho to naopak na žádný rozkvět nevypadá, je stále Filip Kaloč. Nebo Pavel Hapal překvapí?

Žolíci v základu?

Zápasy s Hradcem Králové a Českými Budějovicemi měly mnohé společného. Dlouho bezbrankový stav, pak příchod čerstvých sil, zlepšený výkon, dva góly a vítězství. Za tím pak stáli především útočník Abdullahi Tanko a David Buchta, kteří jako žolíci zařídili všechny branky. Hru Baníku pozvedl také Matěj Šín, či Tomáš Rigo.

Dostanou jmenovaní možnost ukázat svou formu v základní sestavě, nebo opět naskočí ve druhém poločase na unavenou defenzivu soupeře jako žolíci?

Probudil se kanonýr?

Téměř poločas pokračoval Ladislav Almási v trápení z ligy i v poháru v Hlučíně, než se po centru Karla Pojezného prosadil krásně hlavou. V závěru pak ukázal závan sebevědomí, když drze patou vstřelil druhou branku. „Byla chtěná,“ přesvědčoval poté novináře. Je jasné, že tohle slovenský reprezentant, který předloni uhranul ligu, potřeboval.

Bude to ale stačit? Jsou dva zásahy proti třetiligovému soupeři dost, aby se nastartoval i v nejvyšší soutěži? Baníku by to jistě šlo k duhu, protože je pravděpodobné, že i s Mladou Boleslaví bude v základní sestavě. A vedle něj jeden z dua Filip Kubala, Abdullahi Tanko. Pakliže tomu tak bude, je třeba, aby dostal pořádný míč do šestnáctky. Zrovna takový, jaký mu tam v Hlučíně poslal Pojezný. S Dynamem to totiž neplatilo.

Domácí neprůstřelnost

Tři duely, třikrát bez inkasované branky. Jiří Letáček ještě v sezoně ve Vítkovicích neinkasoval. Že by musel tasit jeden skvělý zákrok za druhým, to určitě ne, nicméně pár ošemetných situací si prožil. Teď ale mladého gólmana i spoluhráče v defenzivě čeká zatím největší prověrka. Ofenziva řízená dirigentem Matějovským bude jiné kafe, byť kvůli vyloučení se Slováckem bude chybět Pulkrab a je otázkou, co Vasil Kušej a jeho odchod do Utrechtu. Nebezpečí číhá také ze strany Yusufa, Marečka, Jawa, či Ladry.

Vše nahrává vysoké návštěvě

Dovolené skončily, poslední prázdninový víkend před začátkem školy, má panovat hezké počasí, sobota vpodvečer a atraktivní soupeř, který slibuje zajímavý zápas. Ideální stav pro to jít na ligový fotbal. A takhle může uvažovat spousta lidí. Zatím nejvíce fanoušků si v sezoně našlo cestu na první domácí duel se Slováckem, přes devět tisíc.

Překoná ho Mladá Boleslav?