Ostravané byli už během podzimu disciplinární komisí potrestáni podmínkou, ta se nyní mění ve faktický trest. „Trest uzavření některého ze sektorů bere Disciplinární komise LFA vždy jako poslední možnost, a to v situacích, kdy předchozí tresty nepřinesou žádaný efekt. V případě chování domácích fanoušků v sektorech D3 a D4 na Městském stadionu v Ostravě během podzimní části FORTUNA:LIGY ke změně k lepšímu nedocházelo, což se potvrdilo také v posledním podzimním utkání proti Slavii Praha,“ uvedl předseda komise Richard Baček.

Podívejte se na choreo baníkovců při utkání se Slavií:

Zdroj: David Hekele

„Navzdory tomu, že oba zmíněné sektory byly podmínečně uzavřeny s dvouměsíční zkušební dobou, fanoušci na stadion opět pronesli velké množství pyrotechniky včetně té vystřelovací, kterou také použili. Jednalo se už o několikátý podobný prohřešek tohoto charakteru v sezoně,“ pokračoval šéf disciplinárky.

„Proto se komise rozhodla přistoupit k přeměně podmínečného uzavření sektorů D3 a D4 na nepodmínečné, a to na dobu jednoho domácího ligového utkání,“ dodal Baček.

Václav Svěrkoš v dresu Katovic.
Svěrkoš neskončil v Baníku: Dám to na instagram, smál se. Co říká na Kaloče?

V praxi to znamená, že zmíněné sektory musí být klubem uzavřeny pro dohrávku 17. kola FORTUNA:LIGY s Viktorií Plzeň, která se uskuteční v úterý 13. února od 18:00. „Disciplinární komise rovněž ukládá Baníku finanční pokutu ve výši 40 tisíc korun,“ podotkl Baček.

Co z toho vyplývá pro permanentkáře? „Majitelé permic do sektorů D3 a D4 se pro utkání s Plzní mohou přemístit do vedlejšího sektorů D5 a D6. Sektor mladého Chachara tentokrát bude operativně přemístěn do sektoru D2,“ uvedl Baník na svém webu s tím, že po zápase s Plzní se vše vrátí do normálního režimu.

Jde o další trest, s nímž se proti Plzni budou musel Slezané poprat. Za své vyloučení zapříčiněné hrubým nesportovním chováním vůči slávistovi Davidu Douděrovi bude ve třech úvodních jarních duelech pykat útočník Abdullahi Tanko.