"Myslím, že jsme ztratili dva body. Bohužel. Za výkon musím mužstvo pochválit. Hráli jsme tak, jak jsme chtěli. Až na jednu chybu v prvním poločase to bylo v pořádku. Ve druhém poločase tam byla jediná situace před penaltou, jinak Baník neměl šanci," řekl trenér Sigmy Radoslav Látal pro Českou televizi.

„Remíza je pro nás vlastně vítězství. Nešly nám nohy, soupeř byl agresivní, pohyblivější. Dlouho nás držel Laštůvka. Nakonec jsme stejně gól dostali, naštěstí jsme aspoň dokázali vyrovnat,“ reagoval ostravský kouč Luboš Kozel.

V první půli určitě měli navrch hosté z Olomouce, ostrý proslov trenéra Látala po minulém zápase s Českými Budějovicemi zabral.

Laštůvka v akci

Baník mohl děkovat za bezbrankové skóre jedině veteránovi Janu Laštůvkovi, který zlikvidoval nejméně tři jasné šance. Poprvé se zaskvěl v 18. minutě, když nejprve vykopl Faltovu ránu pravačkou po sklepnutí Yunise a pak se štěstí zpacifikoval i dorážku, která ťukla o břevno.

Po půlhodině se dopředu vydal velezkušený bek Michal Vepřek, okradl o balon tápajícího Martina Filla a najednou byl před Laštůvkou sám, ale ostravský gólman znovu zazářil.

Jedinou šanci Baníku v prvním dějství měl vzápětí na druhé straně Šašinka, který se objevil s balonem na kopačce po šikovném sklepnutí Kaloče. Vystřelil však vedle.

Svůj nejlepší zákrok si na závěr poločasu schoval Laštůvka proti hlavičce Chytila, jehož lahůdkovým centrem našel Pablo González. Ostravský fantom v letu zasáhl nohou.

"Neproměnili jsme opravdu spoustu šancí. Mohli jsme ho rozhodnout daleko dřív. Ale o tom je fotbal. Musíme se vypořádat spíš s chybami, které jsme udělali při soupeřových šancích," řekl Látal.

Laštůvka kapituloval až po přestávce v 64. minutě a stejně to Sigma musela zkusit během chvilky třikrát.

Trefa z ofsajdu

Nejdřív Laštůvka vyrazil Houskovu ránu, pak i první Vepřekovu dorážku, až proti Yunisově dorážce byl bezmocný. Olomoucký forvard se trefil ze tří startů v této sezoně podruhé.

Jenže Sigma v poslední době jiný výsledek než 1:1 neuznává. Byť tentokrát přišla o tři body dosti smolně.

V 74. minutě do olomouckého vápna vlétl Holzer, Pablo si sice dával velký pozor ale lehce do ostravského obránce šťouchl, načež se pískala penalta, kterou si sudí Hrubeš potvrdil i u videa.

De Azevedo nedal Mandousovi tvrdou ranou k tyči žádnou šanci.

Oba týmy se pak snažily strhnout vítězství na svou stranu, ale branka už nepadla. Respektive regulérní branka. Trefil se totiž domácí Tomáš Zajíc, ale jeho zásah z nastavení kvůli ofsajdu neplatil.

FC Baník Ostrava – SK Sigma Olomouc 1:1 (0:1)

Branky: 74. De Azevedo z pen. - 64. Yunis.

Rozhodčí: Hrubeš - Poživil, Ratajová - Denev (video). ŽK: Houska (S.).

Baník:  Laštůvka – Fillo, Svozil (46. J. Pokorný), Stronati, Fleišman – Jánoš, Kaloč (76. Kuzmanović) – de Azevedo (90. D. Buchta), Daniel Tetour, Potočný (46. Holzer) – O. Šašinka (62. Zajíc). Trenér: Luboš Kozel.

Sigma: Mandous – Sladký, R. Hubník, Poulolo, Vepřek – Breite – P. González (90. Hála), Houska, Chytil (90+2. Zifčák), Falta – Yunis (85. Nešpor). Trenér: Radoslav Látal.