Potvrdily se tak informace, které Deník zveřejnil v sobotu. „Klub z Edenu k poslednímu prosincovému dni informoval o tom, že realizuje pod finanční sankcí klauzuli ve smluvní dohodě mezi kluby o ukončení Ewertonova hostování do konce kalendářního roku 2023. Administrativně zatím hostování ukončeno nebylo,“ informoval Baník na svém webu v neděli odpoledne.

Silvestrovské derby Baníku Ostrava (v modrém) a Vítkovic. Brankář Jan Laštůvka (vlevo) a Milan Baroš.
Baroš prvně mezi legendami Baníku: desítka, šance i zranění. Na útok snů nedošlo

Co tento krok v praxi znamená? Baníku byl doručen papír o tom, že si Slavia pojišťuje možnost hráče vzít i v roce 2024, byť měla klauzuli jen do konce tohoto roku, přičemž administrativně běží hostování i nadále.

Prodej do zahraničí

Variant pokračování je víc, včetně té, že se v pátek 5. ledna Ewerton bude hlásit na prvním tréninku zimní přípravy na Bazalech. Ani to by ale neznamenalo, že v Baníku absolvuje jaro. Slavia by si ho pravděpodobně v případě nabídky ze zahraničí mohla vzít zpět a následně ho prodat. Nyní nic konkrétního údajně neví ani sám hráč. Jednoduše řečeno: konec prosince příliš světla do celé věci nevložil.

„Co bude dále, teď zatím nelze s určitostí říci. Otevřených je stále několik variant. Uvidíme, jaký bude další vývoj a co přinesou příští dny. Rozhodující slovo bude mít samozřejmě Slavia,“ nastínil pro klubový web sportovní ředitel Baníku Luděk Mikloško, že proces čekání nekončí. Naopak, jednání jedou dál.

19. kolo první fotbalové ligy: FC Baník - SK Slavia Praha, 17. listopadu 2023, Ostrava. (zleva) Tomáš Vlček ze Slavie a Tomáš Rigo z Ostravy.
KVÍZ: Výhry, porážky, svlékání dresů. Otestujte znalosti o Baníku v roce 2023

Zájem Baníku o služby technického křídelníka je pochopitelný. Bývalý hráč Mladé Boleslavi, či Pardubic během patnácti podzimních ligových zápasů nastřílel šest branek, dvě připravil, mezi své oblíbence ho zařadili i jinak nároční fanoušci. Baník má sice na jeho další působení v klubu opci, nicméně tu může uplatnit až v létě. Pokud tedy do té doby na Bazalech vydrží.