Jak se po posledních dvou utkáních v lize cítíte?

Já jsem hlavně rád, že noha drží, což je pro mě důležité. Myslím si, že po fyzické stránce se to bude každým zápasem zlepšovat. Po prvním zápase po zranění s Bohemkou jsem toho měl docela dost, teď naposledy proti Slovácku už to bylo lepší. Věřím, že po každém zápase se budu cítit lépe.

Poté, co Viktoria třikrát po sobě inkasovala (na Spartě, v Teplicích a doma s Bohemians), v minulém kole proti Slovácku uhrála čisté konto. Přičítáte to zlepšené hře v defenzivě?

Je dobře, že jsme udrželi nulu, protože zmíněné zápasy předtím se nám nevydařily. Branky, které jsme inkasovali, padly po našich individuálních chybách – nebylo to tím, že by nás soupeř přehrával. Je pozitivní, že proti Slovácku jsme to v defenzivě zvládli. Pravda ale je, že to z naší strany mohlo být lepší v ofenzivě.

Na unikátní dráze v areálu plzeňského SK Rapid byl úvodním závodem zahájen 18. ročník kritérijní Giant ligy.
Zahajovací díl Giant ligy ovládl v Plzni obhájce titulu Boubal

V sobotu vás doma čeká Baník Ostrava. Jak byste soupeře charakterizoval?

Baník je hodně nepříjemný soupeř. Na jaře nemá v lize úplně povedené výsledky, na druhé straně teď postoupil v poháru a vyhrál i poslední zápas v lize. Do ofenzivy má Baník velmi dobré hráče, Baroše nebo Kuzmanoviče. Hrajeme ale doma a já věřím, že se na zápas dobře připravíme a tři důležité body zůstanou v Plzni.

Vše nasvědčuje tomu, že se s Baníkem utkáte i v nadstavbové části soutěže. Může tak být sobotní zápas pro vás o to více užitečný?

Ještě uvidíme, jak to celé dopadne, do konce základní části zbývají ještě tři kola a mezi šestým a desátým místem je to nabité. Zatím bych nepředbíhal.

Zmínil jste, že do konce základní části zbývají tři kola a pak přijde nadstavbová část. Jak vnímáte skutečnost, že vás pak čeká ještě pět utkání?

Je to trochu divné. S klukama jsme si říkali, že kdyby nebylo nadstavby, tak už by byl pomalu konec sezony. Samozřejmě o tom víme – chceme vyhrát všech pět zápasů nadstavby a pak se může stát cokoliv.

Daniel Holzer, druhý dole zprava. Petr Mašlej, třetí nahoře zleva.
Vznešené! Fotbalový Baník Ostrava spolupracuje s vévodou z Edinburghu