Od úvodu bylo jasné, že aktivnější směrem dopředu bude domácí Baník, který útočil na první výhru v sezoně. Po dvaceti minutách měl velkou šanci Holzer, ale brankář Boháč míč vyrazil. Následně po rohovém kopu hlavičkoval Svozil do břevna.

Pardubičtí se ke střele na branku nedostali, naopak ve 39. minutě inkasovali. Z pravé strany přihrál de Azevedo před branku a Tomáš Zajíc hlavou otevřel skóre. "Na začátku jsme byli ustrašení, nevycházely nám kombinace, nedostávali jsme se do útoku. Byli jsme pod tlakem, soupeř nás přehrával," konstatoval pardubický trenér Jaroslav Novotný.

Již v první půli trenéři Východočechů poslali na hřiště Michala Hlavatého, který v úvodních třech kolech z důvodu zranění chyběl. Další dvě změny následovaly o přestávce.

"Chtěli jsem být více na míči a ohrozit branku soupeře. Ve druhé půli se to herně trochu zvedlo, jenže zase přišla standardka, kde zůstal volný de Azevedo," řekl kouč Novotný.

V 61. minutě se domácí totiž prosadili po rohovém kopu a zvýšili na 2:0. V 81. minutě navíc Prosek zastavil Fleišmana a obdržel od rozhodčího druhou žlutou kartu. Pardubičtí dohrávali v deseti.

Snížit mohl ještě Petráň po přihrávce Tischlera, ale míč zamířil vedle. V nastavení pak domácí po standardní situaci vstřelili třetí gól, když po tyči Potočného dorážel Tijani.

"Utkání se hodnotí těžko, protože jsme zatím v první lize podali nejhorší výkon. Je to poměrně kruté, ale podle výkonu jsme si toho moc nezasloužili," dodal Novotný.

Ostrava – Pardubice 3:0

Fakta – branky: 39. Zajíc, 61. de Azevedo, 90. Tijani. Rozhodčí: Proske – Blažej, Vlček. ČK: 0:1 (81. Prosek). ŽK: Černý, Prosek, Jeřábek. Diváků: 5152. Poločas: 1:0.

FC Baník Ostrava: Laštůvka – Fillo, J. Pokorný, Svozil, Fleišman – Tetour, Jánoš (78. Kaloč) – de Azevedo (85. Tijani), Kuzmanovič (78. Potočný), Holzer – Zajíc (65. O. Šašinka). FK Pardubice: Boháč – Prosek, Šejvl, Toml, Čelůstka – Jeřábek – Cadu (46. Sláma), Tischler, Solil (74. Petráň), Surzyn (31. Hlavatý) – P. Černý (46. Ewerton).