Teplice - Vlašim 3:0

Domácí nastoupili v téměř nejsilnějším složení. Teplický trenér Jarošík udělal v základní sestavě hned 10 změn oproti sobotnímu závěrečnému utkání ligové nadstavby proti Pardubicím, v zahajovací jedenáctce zůstal jen útočník Sejk. I díky vstupnému zdarma přišlo na Stínadla na duel s druhým týmem druhé ligy 7145 diváků. První branku vstřelil v závěru úvodního poločasu Jan Fortelný, který se trefil i krátce po změně stran. Třetí gól přidal střídající Jakub Mareš. Odveta se hraje v neděli od 16:00 ve Vlašimi.

Baráž: Teplice - Vlašim

Branky: 45. a 51. Fortelný, 73. Mareš. Rozhodčí: Zelinka - Paták, Antoníček - Štěrba (video). ŽK: Hyčka, Mareček - Breda. Diváci: 7145.
Teplice: Grigar - Kučera, Tijani, Shejbal - Hyčka (83. Prošek), Mareček, Trubač, Vondrášek - Fortelný (78. Sunzu) - Ledecký (46. Mareš), Sejk (72. Kodad). Trenér: Jarošík.
Vlašim: Vágner - Icha, Broukal, Breda, Svoboda - Jurásek (90.+2 Lehoczki), Suchan, Křišťan (78. Toula), Zinhasovič (63. Solomon), Rigo (78. Kneifel) - Zlatohlávek (63. Krunert). Trenér: Hyský.

Opava - Bohemians 0:1

O výhře čtrnáctého týmu prvoligové tabulky rozhodl hned ve čtvrté minutě zápasu Roman Květ. Opavští tak doma na jaře poprvé prohráli. Naopak Bohemians potvrdili stoupající formu ze závěru sezony a zvítězili potřetí z posledních čtyř zápasů. S Opavou neprohráli už 10 soutěžních duelů po sobě.

SFC Opava - Bohemians,
Klokani vyhráli v Opavě! Westův tým ale nezklamal, diváci mu tleskali

Branka: 4. Květ. Rozhodčí: Černý - Kubr, Kříž - Ondráš (video). ŽK: Krch, Petrák, Kovařík, Valeš (všichni Bohemians). Diváci: 3876.
Opava: Digaňa - Celba, Didiba, Žídek, Janoščín - Macháček, Darmovzal - Šigut (69. Kopečný), Pikul (81. Bílek), Helešic (69. Ščudla) - Rataj (69. Kramář). Trenér: West.
Bohemians: Valeš - Krch (62. Köstl), Křapka, Vondra - Dostál, Petrák (62. Jindřišek), Květ, Kovařík (82. Fulnek) - Hronek - Puškáč (46. Bartek), Chramosta (87. Koubek). Trenér: Veselý.