Sudí Ardeleánu sice nejdřív nechal hru pokračovat, posléze ale po poradě s videem, připravil ideální možnost k vyrovnání stavu Kangovi. Za necelých pět minut navíc Sparta po faulu druhého stopera Jemelky zápas otočila.

„Takhle rychle jsem dvě penalty asi ještě nezažil,“ ušklíbl se Beneš, který ale tušil, že Sigma domácím k obratu pomohla, když neudržela laťku výkonu z prvního poločasu.

Tohle jsem nikdy nezažil

Jak jste viděl tu penaltovou situaci, při které jste zahrál rukou?

Věděl jsem v první chvíli, že jsem balon zasáhl. V jaké poloze to bylo, to samozřejmě nevím. Myslel jsem si, že byla u těla a jen náraz balonu mi ji odpálil. Ale už když s rozhodčí vracel k videu, tak mi bylo jasné, že to pískne jako penaltu.

Bylo to po docela dlouhé době.

Nebylo to ale poprvé. Taková jsou pravidla. Akce se má dohrát. Podobné to bylo na Bohemians, kde dokonce padl gól.

Zažil jste někdy dvě penalty během takhle krátké doby?

Asi je to premiéra, tohle jsem nejspíš nezažil ještě nikdy.

Jak jste viděl ten druhý zákrok. Vypadalo to, že jste po něm tleskal rozhodčímu…

To nebylo na rozhodčího. Nevím už přesně, o co šlo. Tu situaci jsem měl zakrytou Džemem (Václavem Jemelkou) a Tettehem, takže ani nevím, jestli tam došlo k nějakému kontaktu. Rozhodčí to posoudil, tak asi byla.

Sbíraly se pak těžko síly na nějaký návrat do zápasu?

Určitě nás to srazilo, ale pořád se ještě dalo hrát. Nějaké situace tam byly. Nebylo to ztracené. Měli jsme tam standardky, i když jsme dostali zbytečnou červenou kartu. Gól se ještě dal dát.

Nehráli jste ve druhém poločase moc ustrašeně?

Asi to byl ten hlavní problém, že jsme nenavázali na první poločas. Sparta nás zatlačila. Vytvořila si tlak a vznikaly ty nebezpečné situace.

Jaký dopad na tým tato porážka po čtyřech výhrách v řadě může mít?

Samozřejmě nás to mrzí. Je to škoda ztratit takhle rozehraný zápas. Ale je to fotbal. Takové věci se stávají. Nestalo se to poprvé ani naposledy. V týdnu si to rozebereme na videu a musíme jít dál.