V základní sestavě Sigmy nastoupil premiérově stoper Vít Beneš. Čerstvá posila z maďarského Haladase odehrála s kapitánskou páskou na rukávu první poločas vedle Romana Poloma a hned z prvních 45 minut bylo čitelné, proč si jej Hanáci vybrali.

Třicetiletý fotbalista kraloval ve vzdušných soubojích. S přehledem zvládal i hru na zemi a byť je v Olomouci teprve pár dní, už se snažil dirigovat spoluhráče. Jednou se dokonce pustil do odvážného výletu a zhruba z hranice vápna zakončoval, i když vysoko nad.

„Vždycky jsem se zapojoval do útočné fáze, když byla možnost. Otevřelo se mi to tam, kluci mi odtáhli hráče, takže jsem to dovezl až do vápna. Ale zakončil jsem to jako dřevák,“ usmíval se sám sobě Beneš. „Příště bych to měl vyřešit líp,“ doplnil.


„Nechtěl bych to přechválit, ale pokud by takovým způsobem pokračoval i v dalších zápasech, tak asi všichni uznají, že by to byla velká posila. Přijdou těžší zápasy a těžší chvíle, ale začal rozhodně dobře,“ řekl kouč Jílek.


Kromě Beneše měl v prvním dějství dvě slibné možnosti mladík Mojmír Chytil, ale neuspěl. A tak se lehce promrzlí diváci dočkali až po přestávce. Nešpora ještě vychytal brankář, ale dorážející Yunis už síť razantní ranou rozvlnil. Po hattricku v Trenčíně a jednom gólu do sítě Slovanu Bratislava to byl už jeho pátý gól v přípravě.

Z vedení se Sigma ale neradovala dlouho, protože za chvíli na centr z levé strany nedosáhl brankář Reichl a obrovitý útočník Ismar Tandir hlavou vyrovnal.

„Protočili jsme hodně hráčů, protože jsme chtěli rozložit zátěž. Také jsme vyzkoušeli hodně herních variant a způsobů. Začali jsme hodně vysoko napadat prvních 25 minut, pak jsme zase chtěli hrát spíš ze středního bloku. Ve druhém poločase jsme začali vycházet z 3-5-2 a dohrávali jsme ve 4-4-2,“ řekl kouč Václav Jílek.


„Nejlepší asi byla úvodní dvacetiminutovka, bohužel jsme ale neproměnili šance. Hlavně ve druhém poločase mi tam chybělo víc fotbalovosti. Odevzdávali jsme hodně míčů a soupeř se dostával trochu do tlaku a do příležitostí. I my jsme nějaké možnosti měli, takže remíza 1:1 asi byla nakonec zasloužená,“ dodal.

Příští přípravný zápas odehrají Jílkovi muži ve středu opět v domácím prostředí proti Jihlavě (13.00). Pak už vyrazí za teplem a přírodní trávou do Turecka, kde postupně narazí na polský Lubin, norské Hobro a vítěze japonského poháru Shonan Bellmare.

SK Sigma Olomouc – MFK Ružomberok 1:1

Branky: 51. Yunis – 59. Tandir. Rozhodčí: Křepský.
Sigma: 1. pol.: Reichl – Štěrba, Beneš, Polom, Sláma – Kalvach – Falta, Chytil, Texl, Lalkovič – Yunis.
2. pol.: Reichl – Kotouč, Jemelka, Vepřek – Zahradníček, Houska, Lalkovič (70. Chytil), Látal – Yunis, Nešpor. Trenér: Václav Jílek.