Hostování Michala Berana v Liberci bylo očekávané od chvíle, kdy na konci července podepsal čtyřletou smlouvu se Slavií. „Je to pro nás hráč směrem do budoucna, a proto chceme, aby s námi absolvoval část přípravy a následně měl herní vytížení v Liberci. Jsem rád, že jsme se dohodli,“ avizoval už tehdy v rozhovoru pro klubový web slávistický kouč Jindřich Trpišovský.

A hostování o pár týdnů později skutečně získalo reálné obrysy. „Příprava mi dala hrozně moc. Nikdy jsem těžší přípravu nezažil. Snažil jsem se nasát novou atmosféru a kluci mi moc pomohli. Doufám, že se mnou byli všichni spokojení a jednou Slavii pomůžu,“ říká sám hráč.

Ten stihl ve slávistickém dresu odehrát dva přípravné duely (proti Fehérváru a St. Pöltenu), ty soutěžní bude ještě sbírat v libereckých barvách. „Domluvil jsem se dohromady s trenéry, že to ještě teď bude rozumnější kvůli velké konkurenci v záložních řadách týmu. V Liberci budu hrát kvalitní zápasy a doufám, že až se vrátím budu na Slavii připravený a budu jí mít co dát,“ věří.

Nastoupit však bude moci i proti vršovickému klubu. Předseda představenstva pražského klubu Jaroslav Tvrdík totiž během dnešního dne uvedl, že slávisté nebudou v této sezoně bránit svým hráčům, kteří jsou na hostování v jiných klubech, aby proti ní nastoupili. 

To Jan Sýkora bude své další starty sbírat u českých sousedů v Polsku. Lech Poznaň už dokonce na svých sociálních sítích uveřejnil fotografii, na níž se záložník podrobuje testům. "Pokud 26leté křídlo testy úspěšně projde, podepíše smlouvu," uvádí web poznaňského celku.

Jen o několik hodin později Slavia odchod Sýkory potvrdila. S Poznaní podepsal čtyřletý kontrakt. „Do Slavie jsem šel s nějakými cíli, nějakými sny. A ty se mi tu splnily. Okusil jsem, jaké to je vyhrát ligu a pohár. Zahrál jsem si před plnými tribunami v Edenu evropské poháry. Za to Slavii velmi děkuji. Byl jsem tu šťastný, ale teď je přede mnou další etapa. Klukům budu moc držet palce, aby jim tato sezona vyšla aspoň stejně jako ta minulá, aby byli všichni zdraví a dál úspěšní. Za to, co jsem tu zažil, všem obrovsky děkuji. Být v největším klubu v Česku bylo krásné. Budu na to vždy vzpomínat,“ uvedl Sýkora pro slávistickou TV.

Sýkora přišel do Slavie v zimě 2017 z Liberce za pětadvacet milionů korun, přispěl k zisku titulu, trápily jej ale také zdravotní potíže a poslední dobou hrál na hostování v Jablonci a právě Liberci. Slavii opustil s bilancí 56 zápasů a 7 gólů.