„Hráli jsme pohár v týdnu a nejsme na tento rytmus zvyklí, byť jsme dobře trénovaní. Bylo vidět, že náš pohyb nebyl dobrý, naše hra neměla šťávu a nebyli jsme tak nebezpeční dopředu,“ posteskl si trenér Bohemians Martin Hašek.

Šest zápasů bez brankové radosti

Fanoušci v Ďolíčku se fotbalem příliš nekochají. Z posledních šesti domácích zápasů Bohemky totiž skončily hned čtyři bezbrankovou remízou. Na svém stadionu klokani nedokázali skórovat už dlouhých 540 minut. Bod proti týmu, který je na jaře jako jediný dosud neporažený, je pro čtrnáctý tým tabulky úspěchem, ale všichni v zelenobílých barvách cítili, že tentokrát měly být tři.

Utkání 27. kola první fotbalové ligy: FC Baník Ostrava - FK Teplice, 7. dubna 2019 v Ostravě. Na snímku (zleva) Kuzmanovič Nemanja, Soune Soungole.
Baník v lize zabral, před 11 tisíci diváků si vyšlápl na Teplice

Svěřenci trenéra Martina Haška nastoupili do důležité ligové bitvy posilnění o středeční postup do semifinále MOL Cupu a na hřišti bylo jejich nadšení znát. Boleslavští byli mírnými favority, ale museli se obejít bez nejlepšího ligového kanonýra Komličenka. Autor 21 gólů si odpykával první polovinu z dvojzápasového distancu za osm žlutých karet a útočné snažení Středočechů tím bylo hodně poznamenáno. „Chyběl nám, s ním bychom byli silovější,“ přiznal trenér boleslavského týmu Jozef Weber.

V první půli byli hosté střelecky trochu aktivnější, ale jejich pokusy byly spíše propagačního charakteru. O něco živěji bylo po přestávce a to zejména zásluhou domácích fotbalistů. „Díky příchodu zkušeného Vacka se pak naše hra hodně oživila. Měli jsme dostatek prostoru rozhodnout, ale bohužel znovu jsme nedokázali doma vyhrát,“ kroutil hlavou Hašek.

Nadšený z utkání nebyl kouč hostů. „Fotbal bez branek se lidem nelíbí a já z toho mám stejný pocit,“ přiznal. „V první půli jsme byli aktivnější, na konci jsme ale měli i trochu štěstí, takže z tohoto pohledu považuji remízu za zaslouženou,“ dodal.

Bohemka musí pozměnit své plány

Po povedené loňské sezoně a změně herního systému se v Ďolíčku spřádaly plány na umístění v prostřední skupině a pokus probojovat se do kvalifikace o evropské poháry. Ovšem čtyři kola před koncem základní části na ni ztrácejí osm bodů. A místo myšlenek na pohárové souboje je na programu dne snaha utéct z příčky, která znamená bojovat o zachování prvoligové příslušnosti v baráži.

„Ano, prostřední skupina byla naším cílem. Teď už se ale musíme soustředit, abychom zvládli závěr sezóny bez ohrožení,“ uvědomuje si Hašek. 

V příštím kole se o to pokusí v Teplicích.

Sigma Olomouc - Karviná
Sigma vyhrála přestřelku s Karvinou a je blízko boji o Evropu