Fanoušky z Ostravy přiveze do Opavy mimořádný posilový vlak v 15.57 hodin na východní nádraží. „Zpět se bude vracet ve 21 hodin. Vlak bude sestaven ze sedmi vozů s kapacitou skoro 600 míst k sezení,“ upřesnil oborový specialista Českých drah Petr Šťáhlavský.

Utkání bude mít dopad zejména na dopravu ve městě. „Předpokládaná trasa průvodu ostravských fanoušků povede přes ulice Jánská, Sady Svobody, Olbrichova, průchodem kolem lékárny „U Salvátora“, dále po ulicích Kasárenská, Rybářská a Jaselská. Zpět se půjde přes ulice Jaselská, Krnovská, Olbrichova, Nádražní okruh a Jánská,“ upřesnil Roman Konečný z tiskového oddělení Magistrátu města Opavy. Bezpečnostní opatření bude mít vliv i na městskou hromadnou dopravu.

Slavia proti Sigmě Olomouc
Disciplinární komise rozhodla. Stadion Slavie zůstane proti Liberci zavřený

K připravovanému slezskému derby byl svolán bezpečnostní štáb, kterého se účastnili zástupci obou klubů, dále členové integrovaného záchranného systému a Ligové fotbalové asociace. Od 16 do 21 hodin bude dočasně omezen provoz linek 217 a 218. Nebudou obsluhovány zastávky Mařádkova, Mostní, Městské sady a Koupaliště. Uvedené linky budou ukončeny na zastávce Stará silnice. „Bohužel může dojít ke zpoždění dalších spojů, aktuální informace se budeme snažit dávat na sociální sítě města,“ sdělil Konečný.

Policie nechce dopředu prozradit, kolik sil do Opavy nasadí. „Proběhly nácviky a věřím, že to policisté včetně speciálních jednotek zvládnou. Hlavně doufám, že jejich zásah nebude potřeba,“ dodal primátor Opavy Tomáš Navrátil, který bude přímo v bezpečnostním štábu opatření na místě sledovat.

Také opavská městská policie je na akci připravena. Strážníci obcházejí domy na předpokládané trase a upozorňují obyvatele na možné komplikace. „Nabízíme jim i možnost přeparkování vozidel do zabezpečeného areálu magistrátu v Krnovské ulici,“ vysvětlil ředitel Městské policie Opava Jiří Klein.

Přes tisíc fanoušků Baníku

Zápas bude moci sledovat více než tisícovka příznivců Baníku. „Jsme velice rádi, že se nám podařilo pro naše fanoušky vyjednat výrazně vyšší počet vstupenek, konstatuje Michal Bělák, výkonný ředitel Baníku Ostrava a dodává, že chce poděkovat zástupcům opavského klubu za ochotu a vstřícnost. „Věřím, že i naši fanoušci tento přístup ze strany SFC Opava ocení a budou se podílet na ryze sportovní atmosféře,“ doufá Bělák.

Vedení SFC Opava si přeje zažít sportovní zápas. „Historicky jsou v obou klubech osobnosti našeho regionu a jak Opava, tak Ostrava patří mezi bašty fotbalu u nás. Za sebe a klub si přeji zážitek bez excesů na stadionu i mimo něj. Bylo by škoda pověstné derby znehodnotit a zviditelnit veřejnosti jinak než sportovně,“ uzavírá ředitel společnosti SFC Opava Petr Machovský.

Zápas 14. kola FORTUNA:LIGY mezi Sparta Praha a Slavia Praha, hraný 4. listopadu v Praze. Slávistický brankář Ondřej Kolář.
Máme nejlepší fanoušky, ale tohle se nedělá, řekl Kolář k pyrotechnice