Aktivněji zahájili domácí, po nahrávce Ba Louy ze standardky se snažil hlavičkovat Lingr, ale balon k brankáři Trmalovi ani nedoletěl.Hosté ze Slovácka zahrozili vzápětí, Zajíc ale nemířil přesně. V 13. minutě si naběhl na míč za obranu po standardce Ba Loua, ale potvrdil, že je vše, jen ne hlavičkář. Z toho se dal vytěžit určitě gól. Hned poté neuspěl v dobré pozici ani Ndefe, jehož střela letěla nad.

Produktivnější bylo naopak Slovácko. V 25. minutě vyhrál O. Šašinka vzdušný souboj a Zajíc se nepáral se zakončením. Propálil vyběhnuvšího Hrdličku – 0:1. Bulhar v domácích službách Petkov mohl okamžitě srovnat, ale při zakončení podklouzl a jeho střela tak nebyla přesná.

Domácí se snažili rychle o srovnání, jenže Rundićova rána z třiceti metrů nemohla připraveného Trmala překvapit. Slovácko mohlo pět minut před pauzou svůj náskok navýšit, ale Hrdlička tentokrát proti Zajícovi skvěle zasáhl a vytáhl jeho hlavičku na roh.

Změny v sestavě 

V poločase udělal trenér Straka hned dvě změny v sestavě, neboť cítil, že Karviné utíká důležitý duel. Do sprch zamířil Petkov, naopak do akce šel Jakub Šašinka, kterého tak čekal zajímavá bratrský souboj s mladším sourozencem Ondřejem v barvách Slovácka.

Karviná se okamžitě vrhla do útočení, jenže v 56. minutě zazdil právě J. Šašinka velkou šanci. Lingr krásně přenesl hru na Ba Louu, ten vnikl do vápna a nabídl míč J. Šašinkovi, který ale z malého vápna nedal.

Domácí tlačili, obrana Slovácka ale odvracela veškeré karvinské pokusy o finální přihrávku. Hlavička Bukaty byla nepřesná, Janečkův pokus také. Od 70. minuty hráli domácí přesilovku po druhé žluté kartě Divíška, který tak viděl červenou. Na to ale nebral vůbec zřetel někdejší karvinský hráč Kalabiška, který v 79. minutě táhlou střelou uklidil míč krásně k tyči – 0:2.

O minutu později nepropálil Lingr obranu Slovácka a střela Bukaty šla vedle. To byly poslední dva zajímavé pokusy Karviné, které se už ve zbytku zápasu k ničemu podstatnému nedostala. Poslední akci zápasu si naopak připsali hostující Navrátil, z velkého vápna ale jen vyprášil Hrdličkovi rukavice.

MFK Karviná – FC Slovácko 0:2 (0:1)

Branky: 25. Zajíc, 79. Kalabiška. Rozhodčí: Rejžek – Blažej, Melichar. ŽK: Petkov, J. Šašinka, Lingr – Kadlec, O. Šašinka, Divíšek, Daníček. ČK: 70. Divíšek (Slovácko). Diváci: 3 608.

Karviná: Hrdlička – Ndefe, Dreksa, Rundić, Čonka (81. Vukadinović) – Smrž (46. Janečka), Marek Hanousek – Ba Loua, Bukata, Lingr – Petkov (46. J. Šašinka). Trenér: Straka.

Slovácko: Trmal – Reinberk, S. Hofmann, Michal Kadlec, Divíšek – Havlík, V. Daníček – M. Petržela (72. Šimko), O. Šašinka (63. Kalabiška), Navrátil – Zajíc (87. J. Krejčí). Trenér: Svědík.