Plzeňští byli od úvodního výkopu nebezpečnější, šikovnější, odolnější, organizovanější – zkrátka jednoznačně lepší. Poločasový výsledek 1:0 pro hosty byl pro Pražany milosrdný. Několikrát je totiž spasil gólman Milan Heča. Zaskvěl se především při obří šanci Aleše Čermáka a ráně ze strany od Joela Kayamby.

Pouze ve 26. minutě nestačil na přízemní pokus Lukáše Kalvacha. V tu chvíli se však ukázalo, jak je sparťanská defenziva chatrná. Sparťané nechali záložníka, o němž se dobře ví, že má výbornou střelu, dojít v klidu až na nějakých osmnáct metrů od brány… „Byl to laciný gól,“ uznal domácí kouč Václav Kotal.

Laciný, symbolický. S výjimkou několika párminutových pasáží Sparta na Viktorii nestačila, což potvrdila i druhá půle a trefa Jeana-Davida Beauguela po vymazlené kombinaci a nechytatelné střele. Od té chvíle si hosté náskok v klidu hlídali, Sparta sice snížila, krkolomně se trefil střídající David Moberg Karlsson, ale gól přišel až v 87. minutě.

Závěrečný nápor

„To nás trochu naštvalo, ale hlavní jsou tři body,“ zmínil .Guľa. Ze závěrečného (nutno říct výživného) náporu vyrovnání nevzešlo. „Mám poznámku k videu. Nehrálo se deset minut, hráči při tom čekání vyjdou z tempa,“ zlobil se Kotal. Ale důvod porážky je třeba hledat určitě jinde. Pouze se potvrdilo, proč je Plzeň druhá a Sparta devátá.

„Rozhodla efektivita. Když se Plzeň dostane do vedení, hraje ze zabezpečené obrany. My místo střel hledáme další spoluhráče,“ dodal Kotal.