Bílek měl ve Slavii předtím, než předloni v srpnu po Janu Nezmarovi převzal roli sportovního ředitele, na starosti tehdy třetiligové "béčko". Podle médií byl v častém telefonickém kontaktu s někdejším funkcionářem Vyšehradu Romanem Rogozem, který je jednou z hlavních postav korupční kauzy okolo bývalého místopředsedy FAČR Romana Berbra, a hovořil s ním mimo jiné o rozhodčích.

Slávisté, do naha. Dvojí metr nepatří na fotbal, Plzeň by měl stihnout trest

Etická komise má podezření, že se Bílek mohl dopustit disciplinárního přečinu při zápasech v Benešově a doma s rezervou Příbrami. Na hřišti středočeského soupeře Pražané 7. září 2019 prohráli 2:4, o tři kola později 28. září v druhém duelu zvítězili 2:1. Obě utkání řídil jako hlavní sudí Tomáš Grimm.

Bílek nařčení kategoricky odmítá

"Disciplinárním přečinem mělo být narušení regulérnosti soutěže nebo utkání. S ohledem na to, že k oběma přečinům došlo v utkáních B-týmu, budeme takto tento případ posuzovat," řekl ve videonahrávce pro média po dnešním zasedání předseda etické komise Jan Eisenreich.

Etická komise se zabývá dozvuky kauzy kolem bývalého místopředsedy FAČR Berbra. Média už dříve informovala, že se Bílkovo jméno objevilo v policejních odposleších.

Slávistický funkcionář se cítí nevinen. "Podobné obvinění kategoricky odmítám, není to pravda. Neměl jsem jakoukoliv motivaci vytvářet tlak na rozhodčí a ovlivňovat zápasy B-týmu. Je mi nesmírně líto, že vytržení takovéto poznámky z kontextu celé situace takto zásadně poškozuje moji lidskou pověst," uvedl Bílek mimo jiné v prosinci pro MF DNES.

Plzeňský Tomáš Chorý proměnil penaltu
Bitva o trůn: Plzeň porazila oslabenou Slavii. Nadávky i světlice na Spartě

Slávistická rezerva aktuálně hraje druhou ligu, kam postoupila v závěru minulé sezony. Po devíti kolech tohoto ročníku patří pražskému nováčkovi v tabulce předposlední 15. místo.

Etická komise už v aféře potrestala několik lidí a vloni v prosinci vyloučila z třetí ligy Vyšehrad, kde působil Rogoz. Zároveň vede řízení s druholigovou Duklou Praha kvůli podezření z toho, že se prostřednictvím svého bývalého funkcionáře Michala Šrámka pokusila na podzim roku 2018 ovlivnit tři ligová utkání.