Trenér Josef Csaplár je velmi zdatný rétor, jeden z nejatraktivnějších v českém fotbale.

Všechna čest.

Vždyť jako kouč vyhrál polský pohár i superpohár. Navíc se podílel na českém titulu pro Liberec. O extraúspěchu z roku 2002 rád říká: Vyhrál jsem ligu. Jenže tak to není.

Trenér Michal Bílek povzbuzuje svůj tým během odvety 3. předkola Evropské konferenční ligy, v němž plzeňská Viktoria vyřadila po penaltách velšský The New Saints.
Udivoval elegancí, ale jako trenér není tak sexy. Přesto je Bílek velmi úspěšný

Zvítězil společně s koučem Ladislavem Škorpilem. Bezesporu, Csaplár byl důležitý, co se týče taktiky, moderních technologií, sledování soupeře, ale bez Škorpilova nadhledu by Slovan neuspěl.

Nakonec to potvrdila další Csaplárova kariéra. K takovému triumfu se nepřiblížil ani se Slavií. Ano, byla jiná doba než nyní, to musíme uznat, klub byl nestabilní, ale pořád jde o jeden ze dvou největších českých mančaftů.

A teď si ho porovnejme s Michalem Bílkem, často zachmuřeným mužem nyní vládnoucím lavičce Viktorie Plzeň.

Fotbalový trenér Michal Bílek
Plzeň našla náhradu za Guľu. Novým trenérem je Bílek, asistentem Horváth

Bývalý reprezentant (skvělý krajní obránce) nepoužívá vzletné výrazy. Výstižněji, mluví nudně. Je fakt, že ani jeho týmy nikdy nehrály úplně sexy fotbal. Spoléhá na sílu kabiny, na jednání s hráči, zkrátka na – v Česku tak vyzdvihovanou partu. Umí ji dát dohromady, v tom je jedinečný, jak už se ukázalo.

Proto vyhrál titul, byl ve čtvrtfinále Eura, v současnosti zvedá Plzeň. A Csaplár čeká na angažmá.