Říká se, že derby nemá favorita, přesto byl zpočátku utkání podle očekávání aktivnější lídr FORTUNA:LIGY ze Slavie. Sešívaní se rovněž dostali do první příležitosti: pokusu Josefa Hušbauera, který se před Tomášem Fryštákem zjevil úplně sám, ovšem chyběl dostatek razance.

Klokani, jinak dost pasivní, o sobě dali poprvé vědět v 18. minutě. Obránce David Bartek využil Hušbauerovy nepozornosti a obral záložníka Slavie o míč těsně před vápnem hostů. Následně si narazil s Davidem Puškáčem, jenže jeho projektil prosvištěl pouze kolem levé tyče.

Ve 25. minutě se děly věci. Puškáč po centru Antonína Vaníčka sice poslal do vedení Bohemians, sudí Pavel Královec však branku po shlédnutí videa neuznal. Naopak, kvůli předchozímu faulu na Lukáše Masopusta nařídil penaltu pro sešívané. Tu Tomáš Souček s přehledem proměnil – 0:1.

Pro Slavii se jednalo o rekordní třináctý zahrávaný pokutový kop v letošním ročníku (dosavadním maximem byla „dvanáctka“ Sparty ze sezony 1994/95). Naopak svěřence Martina Haška provází smůla, o body je penalta po konzultaci s videem připravila i v prvním jarním kole na Letné.

Další trefa pro kanonýra Škodu

Rozzlobené domácí publikum začalo na trávník vhazovat nejrůznější předměty, stav věcí ale nezvrátilo. Brzy pro něj bylo ještě hůř, v nastaveném čase se prosadil Škoda – 0:2. Pro nejlepšího střelce v historii vršovických derby šlo o sedmý gól ve vzájemných duelech (čtvrtý za sešívané).

Ve druhém poločase domácí zelenobílá sestava vytáhla hru, slávisté si ovšem její útočné nápady bezpečně hlídali i díky bezchybné stoperské dvojici Michael Ngadeu – Simon Deli. Stále nešlo o žádné technické žně: diváci v Ďolíčku sledovali mezi oběma vápny spíše atletické dostihy. Přesto ještě klokani zahrozili. Do samostatného úniku se dostal Rudolf Reiter, měl ovšem málo času i prostoru a nakonec se ke střele ani nedostal.

Na druhé straně se blýskl efektním pokusem z půlky hřiště Škoda, nadějný míč ale Fryštákovu bránu o několik decimetrů minul. Výběr Jindřicha Trpišovského se i tak prosadil ještě jednou. Strůjcem úspěšné akce byl zkušený Hušbauer, jenž převzal míč za půlící čarou a postupoval s ním až k vymezenému území zaraženého soupeře. Následně zasekl a přízemní střelou rozhodl, Fryšták vůbec nedokázal zareagovat – 0:3.

Bohemians 1905 – SK Slavia Praha 0:3 (0:2)Branky: 26. Souček z penalty, 45. Škoda, 78. Hušbauer.
Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Hájek.
ŽK: 24. Krch, 40. Vacek – 31. Škoda, 84. Hušbauer.
Diváci: 4959.

Bohemians: Fryšták – Bartek, Hůlka, Krch, Dostál – Vaníček, Ljovin, Vacek, F. Hašek (70. Marhún), Reiter (75. Vodháněl) – Puškáč (75. Záviška). Trenér: Martin Hašek.

Slavia: Kolář – Bořil, Ngadeu, Deli, Coufal – Hušbauer, Souček – Stoch, Král (82. Traoré), Masopust (65. Zmrhal) – Škoda (76. Olayinka). Trenér: Jindřich Trpišovský.