Trenéru Csaplárovi nevyšel tah s brankářem Rakovanem, který poprvé v sezoně nastoupil v základní sestavě Fastavu. Ve stoperské dvojici se objevil sedmnáctiletý dorostenec Cedidla. Ani on ale drsné porážce nezabránil.

Ale byl to právě šikovný mladík, který jako první zahrozil. Hlavičku mládežnického reprezentanta ale domácí brankář Budínský s námahou vyrazil na roh.

Tečovaná rána Čanturišviliho skončila těsně mimo. Ševci zaskočili Baník aktivní hrou a v úvodní čtvrthodině měli navrch.

Pak ale inkasovali gól a ve zbytku utkání hrál pouze Baník, který si připsal páté domácí vítězství v řadě a minimálně do neděle bude na třetím místě tabulky.

Slezané rozhodli o zisku tří bodů už v prvním poločase, během kterého vstřelili všechny čtyři branky. První tři, stejně jako minule proti Příbrami, během deseti minut. Gól a asistenci si připsali Jirásek s Reiterem. Domácí utkání s přehledem zvládli i bez zraněných Jánoše, De Azeveda a Baroše. Druhou padesátku ligových gólů načal zkušený Fillo.

Ševci herně i výsledkově propadli, naštvaní fanoušci volají po odvolání kouče Csaplára.

Vedení Fastavu má v reprezentační přestávce co řešit. Situace začíná být kritická. Chybí body, nejsou výsledky. A v sobotu byla i hra strašidelná.

FC Baník Ostrava – FC Fastav Zlín (4:0)

Branky: 21. Diop, 26. Jirásek, 31. Reiter, 41. Fillo

Rozhodčí: Machálek – Moláček, Vaňkát (Marek)

ŽK: Pokorný (Ostrava)

Diváci: 6073

Ostrava: Budinský – Fillo, Pokorný, Stronati, Fleišman – Reiter (83. Lalkovič), Jirásek, Hrubý, Kuzmanovič – Diop (73. Kaloč), Smola (67. Holzer). Trenér: Páník.

Zlín: Rakovan – Fantiš, Buchta, Cedidla, Bartošák – Mašek, Folprecht, Jiráček – Matejov, Wágner (63. Železník), Čanturišvili (66. Džafič). Trenér: Csaplár.