Bohemians rozjeli ligu úspěšně. Slovácko porazili 2:1

Premiéra v novém ročníku nejvyšší fotbalové soutěže vyšla vršovickému celku na jedničku. Na domácí půdě si Klokani poradili se Slováckem po výsledku 2:1.

22.7.2018 AKTUALIZOVÁNO 22.7.2018

Fotbalové utkání Fortuna ligy mezi celky Bohemians Praha 1905 a 1. FC Slovácko. Jan Kuchta vs. Jiří Bederka.Foto: Deník / Ladislav Adámek

Prvním střelcem letošní sezony se stal nejzkušenější muž zelenobílé sestavy Josef Jindřišek. Po rohovém kopu se k němu snášel odražený míč a kapitán Bohemians jej z dvaceti metrů volejem poslal krásně k tyči.

V závěru poločasu na svého spoluhráče dokázal navázat Dominik Mašek, který si došel pro penaltu a sám ji také proměnil.

Slovácko se v závěru ještě dostalo do hry. V 77. minutě skóroval taktéž z pokutového kopu Daníček. Více však už hosté nezvládli a z Ďolíčku odjeli s nulou.

S výkonem ve druhém poločase nebyl domácí kouč příliš spokojen. "Celou první půli jsme odehráli až nad očekávání dobře. Vedli jsme 2:0 a na hřišti jsme dominovali. Po přestávce to byl jiný příběh. Reiter a Juliš kondičně odešli a najednou jsme se neměli jak dostat nahoru," prohlásil Martin Hašek.

Posila nenastoupila

Těsně před startem ligy přivedlo vedení Bohemians exotickou posilu. Prvním Bahrajncem v české nejvyšší soutěži se stal Abdull Yusuf Helal. Pětadvacetiletý útočník, který má na kontě čtyřicet startů v reprezentaci, však k premiérovému zápasu nebyl nominován.

Po aklimatizaci však pro Klokany může být ofenzivním žolíkem. "Je to velmi zajímavý útočník. Má obrovskou motivaci tu uspět," prohlásil Viktor Kolář z agentury Sport Invest, která přestup zprostředkovala.

Bohemians Praha 1905 - 1. FC Slovácko 2:1 (2:0)

Branky: 10. Jindřišek, 40. Mašek z pen. - 77. Daníček z pen. Rozhodčí: Ardeleanu - Mokrusch, Hock. ŽK: Záviška - Petr, Juroška. Diváci: 4812.

Bohemians: Fryšták - Dostál, Bederka, Šmíd, Bartek - Jindřišek - Reiter (73. Záviška), F. Hašek, Vaníček (78. Švec) - Mašek - Juliš (67. Kabajev). Trenér: Martin Hašek st.
Slovácko: Daněk - Juroška, Hofmann, Krejčí, Reinberk - Janošek (46. Havlík) - Navrátil, Daníček, Machalík (36. Sadílek), Petr - Kuchta (84. Kubala). Trenér: Kordula.

Autor: Michal Sedlák

22.7.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Milan Lalkovič

Lalkovič už patří Sigmě. Bývalý hráč Chelsea podepsal smlouvu

Zklamání Marca Asensia po utkání s Levante (1:2). Real prohrál už potřetí v řadě.
5

Madridská krize. Realu jde proti Plzni o prestiž i o kouče

Jako mravenci mezi obludami aneb Jak Nejedlo a Macháček doveslovali do Hamburku

Vskutku maratonskou vytrvalost a buldočí odolnost prokázali při Prague Hamburg Rowing Race Aleš Nejedlo a Dušan Macháček. V první polovině října uveslovali mezi oběma městy na skifech 850 kilometrů rozdělených do dvanácti etap.

Karviná zaujala vysokým presinkem

Karviná – Velmi ofenzivně laděným herním projevem se během derby v Ostravě (1:1) prezentovali fotbalisté Karviné.