Jenže parta kolem trenéra Pavla Vrby roli odevzdaného adepta v boji o titul rázně odmítla – nedělní vzájemný duel se Slavií před zaplněnou Doosoan Arenou zvládla na jedničku. Lídra tabulky přehrála a zaslouženě se radovala z vítězství 2:0.
Viktoria vrátila boji o titul náboj. Fanoušci se mohou těšit – ještě to bude drama.

„Jsme rádi, že jsme stáhli náskok Slavie na tři body. Pro nás je důležité, abychom v této fázi soutěže byli Slavii na dostřel,“ prohlásil po vypjatém zápase trenér Viktorie Pavel Vrba.

Plzeňský kouč mužstvo na šlágr jara perfektně připravil. Soupeře překvapil zařazením Tomáše Chorého na hrot útoku, kde v předchozích dvou soutěžních zápasech nastupoval Jean-David Beauguel. Tah Vrbovi vyšel, Chorý vstřelil důležitý první gól zápasu.

„Vycházím z toho, že během dvou týdnů máme pět těžkých utkání, a hráče proto chceme vytížit: Choras (Tomáš Chorý) nám na podzim hodně pomohl, takže nevidím důvod, proč by neměl dostávat prostor i na jaře. Zvláště, když hrajeme tolik zápasů. Tomáš dostává zasloužený prostor, který si v Plzni uhrál a vydobyl,“ vysvětlil zařazení vytáhlého forvarda trenér Viktorie.

Vrba chválil fanoušky

Utkání se Slavií ale ukázalo, že prostor v tak těžkých zápasech mohou dostat oba útočníci a mohou být pro tým přínosem. Chorý, který v prvním poločase dostal úder do hlavy a o přestávce se mu točila hlava, v 57. minutě vystřídal. Jeho místo zaujal Beauguel, jenž v závěru zápasu druhým gólem soupeře definitivně zlomil.

Odborná veřejnost i sázkové kanceláře před zápasem favorizovaly Slavii, jenže všechno bylo jinak.

„Přiznám se, že před zápasem jsem o tom slyšel spoustu věcí. Možná si všechny ty prognózy přečetli i naši fanoušci a v zápase nám moc pomohli. I díky tomu, že jsme měli v zádech dvanáctého třináctého hráče, naše úžasné fanoušky, jsme zaskočili ty, kteří favorizovali Slavii,“ poděkoval plzeňskému publiku kouč Pavel Vrba.

Petr Kodýtek
Kodýtkovy góly spustily vítěznou smršť