Ve třetím zápase po ligovém restartu přivítala osmá Mladá Boleslav na domácím hřišti čtrnáctý Zlín, který je za poslední dva roky nejčastějším boleslavským soupeřem. Úterní podvečerní utkání bylo šestým vzájemným měřením sil během 403 dní.

Sedmigólový debakl v Plzni přinesl očekávaný vítr v mladoboleslavské sestavě. Místo Šedy se do branky postavil Stejskal, stopery Mazucha s Pudilem nahradil po karetním trestu odpočatý Tatajev a Jakub Klíma. Od úvodních minut hrál také plzeňský Janošek, Túlio, nebo útočník Jiří Klíma. Kapitánskou pásku si pak po Hubínkovi, který začal jenom na střídačce, vzal Lukáš Budínský. „Po Plzni to pro nás nebylo jednoduché utkání i proto, že jsme udělali v sestavě řadu změn,“ komentoval kouč Boleslavi Jozef Weber.

Boleslav proti oblíbenému soupeři začala náporem, ale její střely mířily mimo tři tyče, zatímco Stejskal na druhé straně jenom na roh zkrotil ránu Čanturišviliho. Inkasoval však až z další akce, navíc z kopačky svého vlastního spoluhráče – Alexej Tatajev si totiž nešťastně srazil Jawovu přihrávku do vápna do branky a Zlín vedl v Boleslavi 1:0. Vedení ale hostům vydrželo pouhé tři minuty, neboť po jejich uplynutí vyrovnal po akci, která začala autovým vhazováním boleslavský kapitán Budínský. Tomu zatleskal i absentující kapitán Marek Matějovský, který společně se synem obsadil sám sektor V jižní tribuny.

Úvod druhého poločasu opět přinesl aktivitu Boleslavi, ale z ní resultovala jenom Túliova rána nad. Největší vzruch pak přišel na straně druhé, kde se Zlínští dožadovali u sudího Proskeho penalty po Poznarově pádu. Avšak marně. Vedoucí gól pak měl na kopačce ve svém druhém prvoligovém zápase v životě Ladislav Krobot, ale jeho střelu na poslední chvíli zblokoval Dominik Simerský.

Dělba bodů

Osm minut před koncem to byl znovu aktivní Krobot, kdo vyzval k zakončení Budínského, ale i tentokrát jeho střelu srazil na poslední chvíli Bartošák. Ve čtvrté minutě nastavení ještě chtěla penaltu Boleslav po pádu Maška, ale Proske ani tentokrát na puntík neukázal, místo toho odpískal konec zápasu, který tak skončil dělbou bodů po remíze 1:1.

„Mužstvo mě nezklamalo. Jsem rád, že jsme se po vlastním gólu dokázali zvednout a rychle vyrovnat,“ těšilo kouče Webera. Zároveň jej ale mrzeli další nevyužité šance: „Zlín dobře organizovaně bránil, takže nakonec je ta remíza zasloužená. Po ostudě v Plzni, jsme chtěli fanoušky potěšit vítězstvím. Na rozdíl od soboty toho nemám hráčům zase až tolik co vyčítat.“

Jeho protějšek Bohumil Páník pak k zápasu dodal: „První poločas byl vyrovnaný. My jsme dali šťastný gól a škoda, že jsme si vedení nepodrželi déle. Ve druhém poločase nás domácí zamkli a asi dvacet minut jsme se nemohli z tlaku dostat. Podařilo se nám střídáními trošku dostat domácí z rytmu a střídající hráči nám pak ve zbytku zápasu pomohli, to nás těší.“

FK Mladá Boleslav – FC Fastav Zlín 1:1 (1:1)

Branky: 24. Budínský - 21. vlastní. Rozhodčí: Proske. ŽK: Douděra, Túlio, Hubínek – Džafič, Conde.
Boleslav: Stejskal – Křapka, Tatajev, Jakub Klíma, Zelený – Janošek (62. Krobot), Túlio (86. Hubínek) – Douděra (46. Mašek), Budínský, Ladra – Jiří Klíma (74. Wágner).
Zlín: S. Dostál – Cedidla, P. Buchta, Simerský, Matejov (66. Bartošák) – Fantiš (66. Džafič), Hlinka (57. Conde), Jiráček, Čanturišvili – Janetzký (77. Azackij), Jawo (46. Poznar).