O letošní premiérové trefě, jež přišla po spolupráci se Srbem Miloševičem, se ale Djuranovič bavit nechtěl. „Získali jsme velmi důležité vítězství, a to v zápase, který měl být skutečně těžký. Liberec totiž hraje skvělý fotbal,“ všiml si šikovný záložník.

Zisk s dvougólovou příchutí potěšil i proto, že v předchozích sedmi střetnutích Dukla skórovala pouze čtyřikrát. „Doposud jsme v útoku měli docela problémy, ale pod novým trenérem půjdeme určitě nahoru,“ usmíval se někdejší člen černohorské reprezentační jednadvacítky.

A měl proč. Dukla si totiž proti Severočechům připsala vůbec první letošní body. Nový trenér Roman Skuhravý, jenž pražský celek přebral po Pavlu Drskovi teprve minulý týden, po vítězné premiéře naznačil, že pro tým snad půjde o odrazový můstek.

A jak přítomnost nového vedoucího lavičky hodnotil sám ofenzivní středopolař? „Nový kouč i týmový duch, nové je pro nás zkrátka vše. Právě to ale bylo proti Slovanu odlišné a rozdílové,“ pochvaloval si.

I on navíc věří, že Pražané ze sestupových vod vyplavou. „Lépe jistě budeme hrát i v příštích zápasech. Musíme přece získat další body,“ dodal odhodlaně Uroš Djuranovič.

Bojovat o ně bude Dukla už v sobotu, kdy se představí na hřišti – na chvostu rovněž hrající – Olomouce. Na Julisce pak vyzve přesně o týden později Zlín.