Sparťanskému ofenzivnímu fotbalistovi se v posledních měsících lepí smůla na paty. Nebo spíše na kolena. Právě kvůli potížím s nimi se naposledy objevil na hřišti v soutěžním utkání v květnu loňského roku.

Když už se pak zdálo, že by se mohl vrátit do tréninku a znovu naskočit do zápasového kolotoče, přišly další komplikace. Návrat, alespoň v přípravném zápase, tak přišel až proti Dynamu Kyjev. „Byla to pro mě ukrutně dlouhá doba, tak už si ani nevzpomínám, jaké to je hrát za Spartu,“ reagoval na otázku po odehraných dvaceti minutách pro oficiální sparťanský web.

„Doufám, že to vydrží a minuty budou přibývat. Nechci říkat, že kvůli dvaceti minutám je všechno v pohodě, to určitě ne,“ mluví opatrně šestadvacetiletý fotbalista. „Poločas bych asi zvládl, co se týče fyzičky. Ale i těch dvacet minut bylo krásných,“ byl spokojený s premiérou.

Tu dokázal okořenit dokonce i účastí při akci, která vedla k rozhodující brance na 3:2. „Samozřejmě to těší. V hokeji bych měl asistenci, takže dobrý,“ měl radost z obnoveného debutu proti soupeři, který byl podle jeho slov skvělý. „Ale zvládli jsme to, vyhráli jsme 3:2. Vždycky jsou nějaké rezervy, ale myslím, že od tohohle výsledku a výkonu se můžeme odrazit,“ věří Kadlec.