Třicetiletý Slovák se po pátečním nezdaru nevymlouval. Těsnou porážku nesváděl na nepřízeň osudu nebo různé okolní vlivy. Ševci nyní prožívají slabší období.

„Bodově určitě, i herně to trošku pokleslo. Máme na čem pracovat,“ ví Matejov.

Bílkův tým v televizním pátečním duelu prohospodařil hlavně úvodní části. Bezbranková remíza po pětačtyřiceti minutách byla pro Moravany přijatelná. „První poločas byl od nás hrozný,“ přiznává rodák z Dubnice.

„Ztráceli jsme a kazili jednoduché balony. Vpředu jsme nepodrželi míč. Prakticky jsme celý poločas běhali bez balonu, což nás stálo spoustu sil,“ přidává.

Ševci věděli, že jak po přestávce nezmění způsob hry, ztratí doma další body, což se nakonec potvrdilo. Domácím nepomohla ani důrazná domluva rozlíceného kouče Bílka o poločasové přestávce.

„Trenér byl kritický. Nebudeme se za nic skrývat. Sami jsme si to řekli. Věděli jsme, že jak to nezměníme, neuspějeme. Červenou kartou se celé utkání zlomilo,“ říká Matejov.

Přestože Fastavu vstup do druhé půle vyšel, zvýšenou aktivitu ve vedoucí branku Zlíňané nepřetavili.

„Měli jsme tam nějaké náznaky. Jednou se balon dorazil od břevna,“ připomíná tečovaný Bartošákův centr.

Když už se fotbalisté Zlína protivníka ze severu Čech zmáčkli, přišel osudný brejk a druhá žlutá karta pro Argentince Podia, jenž uprostřed hřiště hasil rodící se protiútok. Domácí záložník po taktickém faulu musel předčasně ze hřiště. Vyloučení bylo zcela oprávněné.

„Červená karta nám dost zkomplikovala situaci,“ říká Matejov. Další rána přišla hned vzápětí. Potočný se opřel do míče a dalekonosnou ranou překonal Dostála. Oba momenty od sebe dělilo jen pár minut.

„Střela byla taková divná. Teď to nechci hodnotit. Nevím, zda to šlo chytat, nebo ne,“ uvedl třicetiletý halfbek.

Brankáři Dostálovi lacinou branku nevyčítal, nečekaný gól ho však pořádně štval.

„Potom už to bylo těžké, protože nás bylo o jednoho méně,“ připomíná Matejov.

Ševci v závěru zjednodušili hru a do šestnáctky Slovanu se dostávali nakopávaným balony na vysoké útočníky. Domácí mohli při troše štěstí srovnat, Liberečtí ale hubený náskok uhájili.

„Doufali jsme, že něco dorazíme, bohužel se to nepodařilo,“ mrzí Matejova.

Zlín podruhé v sezoně vyšel střelecky i bodově naprázdno. Nemohou za to pouze útočníci, ale také středová řada, ve které citelně schází Ibrahim Traoré.

„Ibra hrál ve výborné formě. Byl důležitý hráč ve středu pole. Dokázal podržet balon, jít do kombinace. Věděl, kdy a kam naběhnout, což nám teď schází,“ dodává bývalý hráč Varnsdorfu.