„Nechápu řeči, že se tomu šlo naproti,“ řekl ředitel klubu Jaroslav Rovňan.

Pro nezasvěcené: mnozí fanoušci v Česku začali spekulovat, zda to nebylo chtěné. Opavě patřilo patnácté místo, měla stejně bodů jako šestnáctá Příbram.

„To, že jsme se zachránili, je vedlejší. Jde o zdraví hráče a jeho rodiny,“ dodal boss slezského klubu.

Do karantény

Hráč, jenž se necítil dobře, byl ve středu poslán na vyšetření k lékaři. Po pozitivním testu skončil v izolaci.

A nejen on testům se podrobil celý tým. „A pak musí být všichni čtrnáct dní v karanténě,“ uvedla ředitelka krajské hygienické stanice Pavla Svrčinová.

Informace o koronaviru přišla ve čtvrtek, v den plánovaného návratu na hřiště. Opava měla hostit Olomouc.

„Je to škoda, protože jsme byli připravení a chtěli jsme utkání odehrát. Nedá se nic dělat,“ poznamenal trenér hostů Radoslav Látal. Sigma už měla záchranu jistou zápas brala jako start přípravy.

GrafikaZdroj: Deník

Další ročník

Je třeba zmínit, že kolem skupiny o záchranu se vedly dlouhé debaty. Jednou už se totiž zápasy odkládaly (po koronaviru v rovněž ohrožené Karviné).

Na mimořádném grémiu nakonec činovníci rozhodli, že se bude hrát, pokud to půjde. Pokud ne, tak nikdo nesestoupí. A právě tenhle scénář platí. Z druhé ligy postoupí jen duo Pardubice (1. místo) a Brno (2. místo). Smůlu má Dukla.

„Je to veliké zklamání,“ utrousil ředitel Pražanů Pavel Vandas. Na Julisce cítí rozčarování dokončili 2. ligu, skončili třetí, což by jim za normální situace zajistilo baráž.

Avšak tahle sezona byla vše, jen ne standardní. „A ta další sezona bude také plná zmatků. Zásah vyšší moci může přijít kdykoli, bude třeba vymyslet, jak to řešit. Koronavirus tady prostě bude, musíme se s ním naučit žít,“ dodal Vandas.

Když už je řeč o nadcházející sezoně: mezi elitou bude hned osmnáct týmů. V plánu je krátká zimní pauza (kvůli Euru).