„Poztráceli jsme moc bodů, a pokud se chceme udržet ve špičce ligy, musíme sbírat body. Nejlépe už výhrou v Mladé Boleslavi,“ řekl asistent trenéra Viktorie Plzeň Michala Bílka Pavel Horváth.

Oběma mužstvům půjde o hodně. Plzeňští fotbalisté usilují o obhajobu mistrovského titulu a osmá Mladá Boleslav touží vzdálit se příčkám znamenajícím po 30. kolech boje v nadstavbě o udržení v první lize, ale ještě se pokusit proniknout do nejlepší šestky, tedy skupiny o titul.

„Boleslav má silné mužstvo a dobré hráče. Bude záležet,v jakém budou zdravotním stavu. Boleslav patří dlouhodobě k lepšímu průměru ligy, takže zápasy na jejím hřišti nejsou nic jednoduchého. Nějak extra se nám tam nedaří, ale v této sezoně se děje hodně věcí jinak, takže věříme, že to takto v tomto směru bude pokračovat a my v Boleslavi vyhrajeme,“ prohlásil Horváth.

Bílkův asistent se krátce vrátil k programu o reprezentační přestávce. „Vstřebali jsme neúspěšné výsledky, které máme za sebou a řekli jsme si hodně věcí. Teď nás čeká taková delší závěrečná část ligy. Věříme, že jsem se připravili dobře na to, abychom byli schopní hrát ve špičce ligy a byli tou Viktorkou Plzeň, ze které půjde strach,“ uvedl.

Plzeň doma Boleslav porazila

V podzimním ligovém utkání na západě Čech vyhrála Viktoria 2:0 po gólech obránců Luďka Pernicy a Václava Jemelky.

Na zápas v Mladé Boleslavi se chystá hodně plzeňských fanoušků. Klub pro ně zajistil voucher na dopravu zdarma. „Podpora fanoušků je vždy výborná a čím více jich přijede, tím lépe se kluci budou cítit na hřišti. A pokud my to podpoříme výkonem, tak věřím, že po zápase budeme všichni spokojení,“ konstatoval Pavel Horváth.

Do konce základní části hraje plzeňská Viktoria v Mladé Boleslavi, s Jabloncem, v Ostravě, se Zlínem, na Spartě a v Teplicích. Všechny zápasy se stihnou během dubna.