Celou zimu se snaží Slavia o získání útočníka Mojmíra Chytila. Na Hanou zaslala zajímavou nabídku, sám hráč je přestupu nakloněný, ale problém je v náhradě na post útočníka Sigmy. Tu prozatím sportovní ředitel Sigmy Ladislav Minář nenašel.

Chytil tak odletěl s týmem do Turecka, kde absolvoval kompletní přípravu. Naskočil do všech tří duelů a vstřelil v nich dva góly. Vypadalo to, že s ním trenéři jednoznačně počítají. Nyní ale může být všechno jinak. Chytil v pondělí absolvuje zdravotní prohlídku v Praze.

Theodor Gebre Selassie
Dítě se nemá trápit tím, jestli táta vyhraje, nebo ne, říká Gebre Selassie

„Můžu potvrdit, že Mojmír Chytil je v Praze na zdravotní prohlídce, která je obvyklou součástí transferů. Není tajemstvím, že jednání se Slavií stále probíhají. A to jak směrem k zimě, tak případně směrem k letnímu přestupnímu termínu. Vzhledem k tomu, že přestupové okno se zavírá v Česku až v únoru, je situace stále otevřená,“ sdělil Deníku tiskový mluvčí Sigmy Olomouc Jiří Fišara.

Do ostrého utkání se Spartou v sobotu zbývá už jen pár dní. Kouč Václav Jílek s realizačním týmem tak možná bude muset vymýšlet plán B. Není totiž jisté, zda bude mít klíčového hráče k dispozici.

Dvě varianty přestupu

Ve hře jsou dvě možnosti. Chytil může do Slavie zamířit už teď v zimě, což je však stále podmíněno zmiňovanou náhradou. Variantou však je také přesun až v létě. V prvním případě se mluví o částce okolo 30 milionů korun včetně bonusů. V tom druhém by Sigma inkasovala podstatně nižší částku s ohledem na to, že Chytilovi končí v zimě smlouva.

Mojmír Chytil má za sebou velice úspěšný podzim. V nejvyšší soutěži vstřelil šest branek a hattrickem se zaskvěl při reprezentačním debutu proti Faerským ostrovům. Celkově patřil mezi tahouny Sigmy.

Fotbalisté Baníku Ostrava.
Jak by mohla vypadat jedenáctka Baníku? Hapal má více jistot, než otazníků

„Jsem velmi zvědav na to, jak dopadne vyjednávání okolo Mojmíra Chytila a od toho se bude relativně odvíjet i sezona Sigmy. Pokud zůstane, tak věřím, že potvrdí to, jak hrál na podzim. Spousta lidí říká, že si tu formu neudrží, ale já naopak věřím, že ještě minimálně půlrok dokáže v té top formě hrát. Nicméně já bych mu ten přestup umožnil, pokud by záleželo na mně. Je to výhodné z ekonomického hlediska a přál bych mu to i pro jeho kariéru. Pokud nezůstane, tak po něm zbyde na hrotu velká díra, která se nepovede zacelit a Sigma bude muset hrát možná trošku jiným systémem než s ním,“ říkal ještě minulý týden na adresu Chytila expert David Kobylík.