„Nikdo se vážně nezranil, všechno jsme absolvovali v plánovaných dimenzích. Možná jsme mohli sehrát i o jeden přípravný zápas víc. Teď na podzim nás čeká hodně utkání,“ uvedl Petr Rada.

Pavel Vrba.
Cíl Viktorie? Obhájit titul a neztratit se v Lize mistrů

Žádný z hráčů ještě ligový a evropský kolotoč nezažil. Kromě kapitána týmu Tomáše Hübschmana, který hrál v zahraničí a ví dobře, co to obnáší. „Bude to pro mužstvo prubířský kámen, jak to zvládne. Po stránce kondiční připravení jsme. Pro mne je nejdůležitější, aby hráči byli zdraví a měli co nejtěžší tréninkovou zátěž,“ zdůraznil kouč.

Uvedl také, že nějakou další posilu by ve svém týmu uvítal. „Bylo by dobré jednoho nebo dva hráče do mužstva ještě doplnit. Zátěž bude opravdu abnormální, mohou přijít zranění, hráči se budou v sestavách točit. Určitě se ještě po některých s vedením klubu podíváme. S těmi, které teď už máme, jsem ale spokojený,“ řekl.

Prozradil, že další posily by rád viděl hlavně na postu krajních hráčů. Střed mají Jablonečtí, podle svého lodivoda, vyřešený. Administrativně zbývá dotáhnout ještě Rafaela Acostu a Davida Hovorku. I s nimi má trenér k dispozici dvacet tři fotbalistů.

Ambice mají Jablonečtí ty nejvyšší. Hráči nastavili přímým postupem do Evropy vysokou laťku. Prokázali, že kvalitu mají. „Je důležité na ně klást další cíle. Vědí, o co jde, a brzy se přesvědčí o tom, že Evropská liga je náročná, zajímavá a že hrát v ní jeden rok nestačí. Náš mančaft v této podobě by měl mít velkou sílu, a to i věkově,“ vidí budoucnost Rada.

Konkurenční týmy teď budou brát Jablonec tak, že to není soupeř, který se bude jen bránit. Budou se na něj víc připravovat, zvlášť ti, kteří si chtějí aktuální postavení v tabulce zlepšit.

Jablonecké čeká první ligové utkání na hřišti Ostravy. Trenér o sestavě ještě přemýšlí. „Zatím váhám. Kádr je vyrovnaný a ještě nejsem úplně rozhodnutý, kdo nastoupí. Ještě na to pár dnů máme. Poslední slovo může padnout až den dva před úvodním zápasem,“ řekl k sestavě, která bude hrát na hřišti ostravského soupeře, Petr Rada s tím, že hráči musí hlavně počítat do sezony s velkým množstvím utkání a že se sestava může do každého ze zápasů točit.

Začínáme zase od nuly

„Poslední půlrok nám vyšel abnormálně dobře. Všechno si sedlo, vyhýbala se nám zranění, vyšla nám příprava. Navíc jsem přišel jako nový, hráči byli trochu napnutí, co bude. Svými výkony se dostali tam, kde jsme teď. Chceme se dál posouvat dopředu. Teď začínáme od nuly. Na to nesmíme zapomenout,“ připomenul.

Na dotaz, jak se mu líbilo skončené fotbalové mistrovství světa v Rusku, nešetřil slovy chvály: „Před organizátory musím smeknout, ať už jde o stadiony a jejich zabezpečení, návštěvnost, celkovou organizaci. Myslím, že to bylo jedno z nejlepších mistrovství, ne-li vůbec to nejlepší.“

Devětadvacetiletý útočník Tomáš Poznar se vrací do Zlína, kde bude v příští sezoně hostovat z Plzně.
Ševci pár dní před ligou posilují útok. Domů se vrací Poznar