Sparťanský záložník je skvělý fotbalista, umí vymyslet gól. Jenže někdy působí náladově, ale hlavně - občas se mu zatmí před očima a předvede brutální faul. Poslední zkrat přišel ve středu v Jablonci, kdy málem ukopl hlavu Davidu Houskovi.

Dočkal soupeři rozpáral kolíky hlavu. Jasná červená. Kapitán Letenských ale vyvázl jen se žlutou kartou, a ještě se vztekal. Sudí Dalibor Černý Dočkala nevyloučil, nezasáhl ani VAR.

| Video: Youtube

„Rozhodčí u videa buď pil, nebo si schrupnul. Nevím, proč nereagoval,“ kroutil hlavou kouč Jablonce Petr Rada.

„Rozhodčí měl vyloučit hostujícího hráče za surovou hru – kopnutí soupeře do hlavy. Tento zákrok ohrozil zdraví soupeře. Hrubé chyby se dopustil jak rozhodčí, tak VAR, který měl v tomto případě intervenovat,“ uvedla po utkání komise rozhodčích.

Přitom to není tak dlouho, co třiatřicetiletému lídrovi Sparty prošla u rozhodčích surová hra. V podzimních utkání s Mladou Boleslaví Dočkal prošlápl kotník Michalu Hlavatému, div že mu neukončil kariéru. I v tomhle případě sudí Pavel Julínek ukázal sparťanovi chybně jen žlutý kartónek, i přes zásah videorozhodčího.

| Video: Youtube

„Faulující hráč svým zákrokem ohrozil zdraví soupeře,“ poukázal šéf komise rozhodčích Radek Příhoda na fakt, že Dočkal měl být vyloučen. Rozhodčí Julínek za chyby v utkání pykal. Dostal stopu na čtyři zápasy a byl přeřazen do druhé ligy.

Úplně nedotknutelný ovšem Dočkal není. To dokazuje ligový zápas v Liberci na podzim roku 2016. Sparťanský záložník ve vyprodaném šlágru neudržel nervy, když oplácel a mimo hru udeřil loktem Radima Breiteho. Rozhodčí Pavel Franěk bez skrupulí poslal Dočkala do sprch. „Byl to zkrat,“ kál se Dočkal.

Za tuhle klukovinu dostal sparťanský špílmachr první a dosud jedinou červenou kartu v ligové kariéře. Jak je vidět, těch vyloučení mělo měl být víc.