Bez bázně vstoupili Středočeši do sezony a brzy se nesli na vlně euforie. Diváky bavili atraktivním ofenzivním fotbalem, který byl především na domácím hřišti podpořen i výsledky. Na hrací ploše zářili Jan Matoušek a Miroslav Slepička. Příbram vedená ostříleným Josefem Csaplárem, rázem atakovala čelo tabulky. Vše vyvrcholilo zápasem na pražské Letné, kde díky brance Antwiho dokázala i v deseti vybojovat bod za remízu 2:2.

Pak ovšem začaly přicházet těžké rány do vazu, které předznamenaly propad na desátou příčku. Nejprve odchod Matouška do Slavie, venkovní porážky ve Zlíně (0:3) a v Karviné (1:4), kde se navíc vážně zranil kanonýr Slepička, jenž měl důležitou roli nejen na hřišti, ale také v kabině. „Je to složité. Pořád přemýšlím, kolik zázraků z toho klobouku ještě dokážeme vytáhnout,“ prohlásil Csaplár po zápase v Karviné.

Jeden vytáhli jeho svěřenci doma proti Mladé Boleslavi (3:0), ale před reprezentační přestávkou přišel v Edenu další nezdar (1:4). A po kanáru od Jablonce je situace ještě horší.

Týmy ze spodní části tabulky se začínají Středočechům nebezpečně přibližovat. Příbramský kouč přesto zůstává v klidu. „Na žádný zápas se nedá zapomenout, ale na druhou stranu nejsme v situaci, kdy by měly padat hlavy. Od prvního kola víme, kam patříme, kde jsme. Jsem přesvědčený, že tým to nesrazí,“ dodal Csaplár.

Před Příbramí (i jejím koučem) teď stojí nejtěžší úkol po návratu do nejvyšší soutěže. Oklepat se musí velmi rychle, protože už v sobotu hraje důležitý duel na hřišti dalšího nováčka z Opavy.