Svérázný fotbalový kouč Josef Csaplár si ale ani po dalším výsledkově nepovedeném duelu tlak nepřipouští, případného odvolání se nebojí. „Nevnímám to tak, protože jsem zvyklý hrát o titul, poháry i záchranu. Jsem placený za to, že neztrácím nervy,“ zůstal v klidu i po porážce s Jabloncem trenér Fastavu.

Největší tlak prý vytváří sám na sebe. „Vím, že je to o číslech. Taky chci dělat body, které se ale počítají až po třiceti kolech,“ připomíná. Pohled na tabulku ovšem není příjemný. Ševci, kteří chtěli atakovat pozice v horní polovině tabulky a hrát o šestku, v jedenácti kolech vydolovali pouze deset bodů. Mančaft se po slušném rozjezdu zadrhl a na výhru čeká už měsíc a půl.

Kouč má dvě možnosti

Csaplár však nepanikaří. Ví, že má nyní dvě možnosti, jak mančaft nakopnout a vytáhnout z bryndy. „Základ týmu je hodně slušně položený. Teď musíme vydržet. Podržet si kvalitu, kterou máme, a zlepšovat nekvalitu. A to buď v tréninku, nebo personálně,“ říká.

„I když nemáte kvalitu, někdy vyhráváte díky štěstí. To ale nemůžete mít celou dobu, takže pak přijde drsný sešup,“ ví zkušený kouč. Csaplár týmu dál věří. Podle něj výkon proti Jablonci nebyl špatný. Slušné hře ale chybělo to hlavní. Důraz, pohotovost a vstřelené branky.

„Nejsem naštvaný, ale smutný a zklamaný. Hlavně kvůli hráčům, dalším členům realizačního týmu a lidem, kteří nám fandí. Našemu výkonu by slušel nějaký bod,“ myslí si.

Rozhodla šťastná trefa

Sobotní duel nakonec rozhodla jediná vážnější akce Jablonce a šťastná trefa Matouška. Ševci svoji územní převahu nedokázali vyjádřit, v šestnáctce soupeři byli neškodní.

„Od malého vápna k malému vápnu jsme hráli hodně slušný a koukatelný fotbal. Měli jsme možnosti, šance, zakončení. Bohužel jsme stejně jako v předcházejících domácích zápasech neměli kvalitu v pokutovém území,“ posteskl si Csaplár.

Zatímco Severočeši vyhráli v nejvyšší soutěži venku poprvé od února a s ševci bodovali v lize pojedenácté za sebou, Fastav naopak nezlepšil bídnou bilanci s neoblíbeným soupeřem. Prohrál počtvrté z posledních pěti kol a na třinácté příčce má jen dvoubodový náskok před zatím poslední Opavou.