V 9. minutě se na hranici vápna dostal k míči Zapalač, dostal od obránců dost prostoru na to, aby zamířil a krásnou technickou střelou otevřel skóre.

Sigmu branka zaskočila a za chvíli mohlo být o mnoho hůře. Katastrofální Houskovu rozehrávku vystihl Kayamba a řítil se na sám na brankáře. Vystřelit ale nestihl. Skluzem mu v tom zabránil Jemelka.

Opavský záložník se dožadoval penalty a nejspíš oprávněně. Sudí Příhoda byl ale jiného názoru. Stejně jako na druhé straně v případě Pilaře, který reklamoval stažení za dres.

Opava se ale druhé branky přece jen dočkala. Zavadil nastřelil míč z rohového kopu do Smoly a ten nejspíš kolenem a ještě s pomocí břevna překonal Buchtu.

Trenér Jílek reagoval brzkým střídáním. Texl nahradil obránce Štěrbu a Sigma přešla na rozestavení se třemi beky. Hra domácího týmu se pak přece jen zlepšila. Se šancemi to ale chvíli trvalo.

Až ve 39. minutě se po pěkné kombinaci zjevil ve vápně Texl, ale trefil jen obránce. Akce však pokračovala, odražený míč za vápnem našel kapitán Vepřek a krásně ho levačkou napálil do sítě – 1:2.

S maximálním rizikem

Po přestávce Sigma pokračovala ve hře s maximálním rizikem. Soupeře zatlačila, logicky se ale otevíraly možnosti por brejky. Jeden z nich táhl v 52. minutě Kayamba předložil parádně míč Smolovi a jen zákrok Buchty zachránil Sigmu od třetího gólu.

Hanáci se i přes optickou převahu dlouho dostávali do šancí podstatně složitěji.

Výjimkou byla povedená Lalkovičova střela, kterou ale na roh vytáhl Šrom. Znovu Lalkovič poslal nebezpečný centr do vápna v 75. minutě. Jeden z opavský obránců ho lehce nadzvedl a Plšek, který přišel chvíli předtím z lavičky, zamířil hlavou jen nad.

O dvě minuty později to zkoušel z dálky Texl a jeho solidní rána pohladila z horní strany břevno. Sigma se nedočkala ani po centru Sladkého a hlavičce Dvořáka. Znovu zasahoval Šrom.

Až v 89. minutě po odvráceném rohu poslal míč zpátky do ohně Sladký a Nešpor do třetice hlavou srovnal na 2:2.

Ve zběsilé snaze o další obrat pak Hanáci sahali i po výhře. Tečovaná rána Plška už už vysokým obloukem padala do branky, ale brankář Šrom se dokázala zorientovat a ještě zakročit.

Z protiútoku pak trefil Žídek břevno, tak že Sigma nakonec málem ještě prohrála.

SK Sigma Olomouc – Slezský FC Opava 2:2 (1:2)

Branky: 39. Vepřek, 89. Nešpor - 9. Zapalač, 22. Smola
Rozhodčí: Příhoda – Kříž, Vlček. ŽK: Nešpor, Sladký, Pilař - Kayamba, Šrom, Schaffartzik, Zavadil, Janetzký, Svozil. Diváci: 3512.
Sigma: Buchta – Sladký, Štěrba (30. Texl), Jemelka, Vepřek – Kalvach (56. Lalkovič) – Pilař (73. Plšek), Houska, Dvořák, Falta – Nešpor. Trenér: Václav Jílek.
Opava: Šrom – Hrabina, Simerský, Svozil, Žídek – Zavadil – Kayamba, Jursa (79. Janetzký), Zapalač – Smola (72. Juřena), Kuzmanovič (57. Schaffartzik). Trenér: Ivan Kopecký.